HABER AKIŞI

TELEFONDA MÜDÜR VAR

 Tarih: 06-04-2020 04:00:00

112 İl Ambulans Servisi Başhekimliği’ni ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge, 112 Komuta Kontrol Çağrı Merkezi’ne gelen aramalara cevap verdi.

Sağlık Müdürü Uğur Bilge, 112 Acil Servis Komuta Kontrol Merkezi'ne ziyaret gerçekleştirdi. Burada vatandaşların 112’ye yaptığı çağrılara yanıt veren Müdür Bilge koronavirüse karşı başarılı bir mücadele verildiğini kaydetti. Sürecin kusursuz atlatılması için çaba gösterdiklerini belirten Bilge, bu dönemde iş yoğunluğu ve riski artmasına rağmen işlerini büyük bir titizlik, gayret ve fedakarlıkla yürüten sağlık personeline teşekkür etti. Bilge, Eskişehir'de ekipman ve koruyucu malzeme eksikliği olmadığının altını çizerek, Sağlık Bakanlığının ile Bilim Kurulunun talimat ve önerilerini eksiksiz uyguladıklarını ifade etti. 112 Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Dr. Veli Görkem Pala ile kişisel koruyucu ekipman kullanımı, olası vakalara yaklaşım ve sürecin doğru ilerlemesine yönelik tedbir ve uygulamaları inceleyen Bilge, ziyarette yaptığı konuşmada, 7 gün 24 saat faaliyete olan 112 Çağrı Merkezi ve Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ve ilan edilen pandemi nedeniyle öneminin bir kez daha anlaşıldığını bildirdi. Müdür Bilge ayrıca vatandaşlardan kişisel hijyen ve sosyal mesafe kurallarıyla birlikte tedbirlere uymalarını, zorunlu olmadıkça evden çıkmamalarını ve 112 Çağrı Merkezi’ni gereksiz aramamalarını istedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
SALGINDA DÖNÜM NOKTASI SALGINDA DÖNÜM NOKTASI Sağlık çalışanlarının aşılanması başladı. İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge “Aşı çalış..
Tünelin ucundaki ışık covid-19 aşısı Tünelin ucundaki ışık covid-19 aşısı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları v..
GENEL MÜDÜRDEN YERİNDE İNCELEME GENEL MÜDÜRDEN YERİNDE İNCELEME Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Keleşer, Esk..
HABER ARŞİVİ
Yukarı