HABER AKIŞI

ÜCRETSİZ İZİN HAKSIZLIKTIR

 Tarih: 15-10-2020 12:12:43

Tek Gıda-İş Sendikası’nı ziyaret eden İYİ Partiİl Başkanı Mehmet Ektaş ‘’ücretsiz izin işçiye haksızlık, emeğe saygısızlıktır’’ dedi

 

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş ve Yönetim Kurulu üyeleri, TÜRK-İŞ’e bağlı Tek Gıda İş Sendikası Şube Başkanı Erdoğan Yörüksoy’u ve DİSK’e bağlı Birleşik Metal İş Sendikası Şube Başkanı Ahmet Arı’yı ziyaret etti.

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş, ziyaretlerde yaptığı konuşmalarında özellikle pandemi sürecinde, işyerlerinde örgütlü sendikaların, işçilerin özlük ve ekonomik haklarının korunmasında nasıl bir kalkan görevi gördüğünün bir kez daha ortaya çıktığına işaret etmiş, sendikasız işyerlerine kıyasla sendikalı işyerlerinde çalışan işçilerimizin pandeminin ve son üç yıldır devam eden ekonomik krizin olumsuz koşullarından daha az etkilendiğine dikkat çekmiştir.

Mehmet Ektaş, pandemi ve ekonomik krizin yaşamsal ve ekonomik olarak en mağdur kesimi işçiler ve küçük esnaftır. İşçilere esnek çalışma ödeneği vermek yerine ücretsiz izine zorlayıp sadaka gibi ücretsiz izin ödeneği vermek zalimliktir. İşçilerimiz ve aileleri, asgari ücretin yarısı gibi bir rakamla yaşamaya mahkum edilemez. Ücretsiz izin uygulamasının kaldırılması, kaldırılmadığı takdirde yapılacak ödemelerin en az asgari ücret seviyesine yükseltilmesi gerekmektedir ifadelerine yer verdi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
YA GEREKENİ YAPIN YA DA YETKİYİ VERİN YA GEREKENİ YAPIN YA DA YETKİYİ VERİN Odunpazarı Belediyesi, TOKİ’nin bir vatandaşın Karapınar 2.Etap Kentsel Dönüşüm ..
OKULLARDAKİ VAKA SAYISI NEDİR? OKULLARDAKİ VAKA SAYISI NEDİR? Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, okullardaki sorunları dile getirirken İl Mil..
TEPEBAŞI’NIN SORUNLARINA ÇÖZÜM BULUNMUYOR TEPEBAŞI’NIN SORUNLARINA ÇÖZÜM BULUNMUYOR AK Parti Tepebaşı İlçe 5. Olağan genel kongresi yapıldı. Tek adayla gerçekleşen ..
Meclis üyelerinden muhtarlara ziyaret Meclis üyelerinden muhtarlara ziyaret Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tepebaşı İlçe teşkilatı tarafından bölgedeki mahal..
  SİYASET HABERLERİ
HABER ARŞİVİ
Yukarı