istanbul escort

HABER AKIŞI

ÜRETEN ELLERE SAHİP ÇIKILIYOR

 Tarih: 15-07-2019 04:01:00

Tepebaşı Belediyesi’nin yerel üretime ve kadınlara verdiği destekler doğrultusunda hizmete sunduğu Kadın Üretici Ürün Satış Noktası’nın açılışı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

ÜRETEN KADINLARA DESTEK

Satış noktasında kadınların elinden çıkan el emeği ürünler, kent halkı ile buluşmaya başladı. Tepebaşı Belediyesi hayata geçirdiği proje ve çalışmalar ile üretici kadınlara destek olmayı sürdürüyor. Bu kapsamda Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından Batıkent Belde Evi bahçesinde hazırlanan alanda Kadın Üretici Ürün Satış Noktası hizmete açıldı. Noktada, kırsal mahalle sakini kadınların ürettikleri hamur işi, salça, turşu, reçel, kurutulmuş sebzeler, makarna, mantı, tarhana, tatlı, ev yemekleri, meyve, sebze, el işi, çeyizlik ve örgü gibi ürünler satışa sunuldu. Kızılinler, Çukurhisar, Çalkara, Satılmışoğlu, Keskin, Cumhuriyet, Sakintepe, Yukarısöğütönü, Uludere, Uluönder ve Ertuğrulgazi mahallelerinde ikamet eden 30 kadının el emeği ürünleri, her cumartesi günü kent halkı ile buluşturulacak.

KALABALIK KATILIM GERÇEKLEŞTİ

Üretici kadınların ev ekonomilerine önemli katkılar sağlaması planlanan Kadın Üretici Ürün Satış Noktası’nın açılış törenine, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve Utku Çakırözer, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Melih Savaş, Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Zeydan, Eskişehir-Bilecik Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mehmet Kızılinler, Batıkent Mahalle Muhtarı Derya Can, Tepebaşı Kırsal Kalkınma Kurulu Başkanı Çetin Toroman ve kurul üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, üretici kadınlar ve mahalle sakinleri katıldı.

 BAŞKAN ATAÇ’A TEŞEKKÜR

Törende ilk olarak konuşan Tepebaşı Kırsal Kalkınma Kurulu Başkanı Çetin Toroman, Batıkent Mahallesi Muhtarı Derya Can ve Eskişehir-Bilecik Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mehmet Kızılinler, hayata geçirilen projeyle üretici kadınların emeklerine sahip çıkıldığını belirterek, bu hizmetten dolayı Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a ve ekibine teşekkür etti.

BU ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMADIR

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, hayata geçirilen uygulamanın önemine değindi. Ataç, “Türkiye’de hiçbir belediyede Kırsal Kalkınma Kurulu yok. Bizim belediyemizde var. O kurul, belediyemizle vatandaşlarımız arasındaki bir bağdır. O bağ çok önemlidir. Neticede de o çalışmalar böyle güzel uygulamalarla sonuçlanıyor” diye konuştu. Öte yandan Kadın Üretici Ürün Satış Noktası, her cumartesi günü Batıkent Belde Evi bahçesinde 10.00-16.00 saatleri arasında Eskişehirlileri ağırlayacak.

HABER ARŞİVİ
Yukarı