HABER AKIŞI

Yaşama tutunalım

 Tarih: 26-03-2020 04:00:00

Psikiyatri Uzmanı Dr. Sıtkı Karaca, “Emeklilik yönüyle kendimizi yaşamdan emekli etmememiz gerekmektedir” diye belirtti.

Karaca, yaşlılığın başlangıcı 60 ve 65 yaş olarak alındığını, bu yaşın üstü kişilere yaşlı denildiğini belirtti. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak beden, zihin aktivitelerinde azalma, sosyal izolasyon, yaşama sorununun ortaya çıktığını anlatan Psikiyatri Uzmanı Dr. Sıtkı Karaca, “Kendilerini toplumsal olarak dışlanmış, işe yaramaz olarak değerlendirme duygusuna girebilmekteler. Bu dönem beraberinde ruhsal sorunları getirmektedir. Sosyal izolasyon en çok etkileyen durum olarak karşımıza çıkmaktadır.Modernite ile sosyal yapının çekirdek aileye dönmesi yaşlıların yalnız yaşamasına yol açan bir faktör olmuştur. Bu yaşlı yalnızlığı da diyebileceğimiz bir durumdur. Yaşlılık sürecinde iş yaşamından kopma, ailede vefat, ailenin genç bireylerinin iş ya da medeni hal nedeniyle ayrılmalarının olması ailesinin parçalanması sonucunu doğurmaktadır” diye belirtti. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
18 NOKTADA SIKI KONTROL 18 NOKTADA SIKI KONTROL Vali Özdemir Çakacak, Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında kenttin giri..
Umreciler sevinçli Umreciler sevinçli Eskişehir’de umreden döndükten sonra karantina altına alınan vatandaşlar, 14 gün..
250 milyonluk müjde 250 milyonluk müjde AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ‘’Şeker Pancarı Üreti..
Sağlıkçıların yanındayız Sağlıkçıların yanındayız İl Sağlık Müdürü Bilge’yi ziyaret eden Başkan Nadir Küpeli, “Sağlık çalışanlarım..
HABER ARŞİVİ
Yukarı