HABER AKIŞI

YAŞASIN CUMHURİYET

 Tarih: 30-10-2020 14:41:48
Eskişehir'de kutlamalar kapsamında Vilayet Meydanı'nda saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Törene Vali Erol Ayyıldız, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Atilla Gülan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Ünal, AK Parti MKYK üyesi ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, CHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü, Utku Çakırözer, İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, vatandaşlar ve gaziler katıldı.

Vali Ayyıldız, burada yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin 97. yıl dönümünü ilk günkü coşku ve heyecanla birlik ve beraberlik içerisinde kutlandığını söyledi.

Cumhuriyetin demokratik, çağdaş ve sosyal hukuk devletini gerçekleştirmenin temel dayanağı olduğunu kaydeden Ayyıldız, şunları söyledi:

"Bu anlamlı gün vesilesiyle, Türkiye Cumhuriyeti'ni sarsılmaz temeller üzerine kuran büyük önder, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere istiklalimizin bütün kahramanlarını, devletimizin bekası için sınır içi ve sınır dışında terörle mücadelede fedayı can eden vatan evlatlarımızı, 15 Temmuz şehitlerimizi hürmetle, rahmetle, minnetle yad ediyorum. İçinde bulunduğumuz Kovid-19 sürecine rastlasa da destanını kalbimize yazdığımız, eğilmez başımıza taç yaptığımız cumhuriyet, bütün anlam ve değerleriyle en kıymetli hazinemizdir."

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
KAYMAKAMDAN MÜSİAD’A ZİYARET KAYMAKAMDAN MÜSİAD’A ZİYARET Tepebaşı Kaymakamı Ahmet Önal, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD)..
VATANDAŞ HASTANEDE  NE ÖDEYECEĞİNİ BİLMELİ VATANDAŞ HASTANEDE NE ÖDEYECEĞİNİ BİLMELİ Korona salgını ile birlikte özel hastanelerde alınan ücretler tartışma konusu ol..
SANAYİNİN 25 YILLIK  HAYALİ GERÇEKLEŞTİ SANAYİNİN 25 YILLIK HAYALİ GERÇEKLEŞTİ Son teknolojik sistemler kullanılarak Eskişehir sanayisinin nitelikli ve kalifiy..
HABER ARŞİVİ
Yukarı