HABER AKIŞI

YENİ MARKALAR ÇIKMALI

 Tarih: 20-07-2020 11:10:50

ETO Başkanı Güler, Eskişehir’in üretimde daha iyisini başarabilecek potansiyeli olduğunu belirterek, yaratıcı sektörlerde yeni yatırımlara, AR-GE ve inovasyona ağırlık vermek gerektiğini vurguladı.

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” sıralamasına giren Eskişehir firmaları hakkında değerlendirmede bulundu. Türkiye’nin 500 Büyük Kuruluşu sıralamasında Eskişehir’den Eti Gıda San ve Tic AŞ, TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş, Alp Havacılık San. ve Tic. A.Ş. ve Peyman Kuruyemiş olmak üzere toplam 4 firmanın yer aldığını belirten Güler, sıralamaya girme başarısı gösteren firmaların yöneticilerini ve çalışanlarını tebrik etti. Eskişehir’in yetişmiş insan kaynağı potansiyeline dikkat çeken Güler, şehrin bundan çok daha fazlasını başaracak tecrübeye ve imkana sahip olduğunu dile getirdi. Eskişehir’in sanayi geleneği olduğunu hatırlatan Güler, Eskişehir’in yaratıcı yönünü ortaya çıkaracak, istihdam ve katma değer üretiminde üst sıralara ulaştıracak, firmalarını dünya ölçeğinde rekabetçi konuma getirecek dönüşümü yakalaması gerektiğinin altını çizdi. Şehrin bu yöndeki gelişimi için taşın altına ellerini koyduklarını ve bilişim ve yazılım sektöründeki firmalar için Eskişehir İnovasyon, Yazılım ve AR-GE Kümelenmesi (ESİYAK)  projesini hazırladıklarını hatırlatan Güler, Eskişehir’in geleceğin sektörlerine daha çok yatırım yapması gerektiğine değindi. 

  GÜNDEM HABERLERİ
245 kişiye ceza kesildi 245 kişiye ceza kesildi Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri, Kurban Bayramı'nın birin..
Sokaklar boş kaldı Sokaklar boş kaldı Kurban Bayramı’nın ilk gününde Eskişehir kent merkezi sessizliğe büründü...
Destici örnek oldu Destici örnek oldu Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Kurban Bayramı'nın yen..
Karar olumlu Karar olumlu Sosyal medya uzmanı Prof. Dr. Levent Eraslan, kamu personelinin yerli mesajlaşma..
  SİYASET HABERLERİ
İTTİFAK BULUŞTU İTTİFAK BULUŞTU İYİ Parti Eskişehir İl Yönetimi, CHP Eskişehir İl Başkanlığına “hayırlı olsun” z..
HABER ARŞİVİ
Yukarı