HABER AKIŞI

YOL ARKADAŞIM

 Tarih: 26-07-2020 15:27:16
Lösemi hastalığı öncesinde çocuğuna otizm teşhisi konulan anne Aysel Yeşiltepe, 5 yıl süren tedavi sürecini AA muhabirine anlattı.

Yeşiltepe, otizm tanısından 6 ay sonra grip olduğunu düşünerek hastaneye götürdüğü oğlu Turaç'ın lösemiye  yakalandığını öğrendiğini dile getirerek, 5 yıllık tedavi sürecinin ardından hastalığı mağlup ettiklerini söyledi.

Lösemi tedavisi sürecinde doktorların oğlu Turaç'ın otizm değil "çocukluk çağı sendromu" hastası olduğuna kanaat getirdiklerini belirten anne Yeşiltepe, şöyle konuştu:  

"Doktorlar oğlumun davranış bozukluğunu otizm dışında birçok hastalık türüne benzetti. Fakat yine de o türe giriyor. Arkadaşlık kurmak, iletişim becerisi gibi konularda zorluk yaşıyorduk. Ben de oğluma arkadaş olmaya karar verdim. Oğlum henüz 2,5 yaşındayken lösemiyle tanıştı. Yaklaşık 5 yıllık bir mücadeleyle lösemiyi yendik. Şimdi sırada benim dışımda arkadaşlar edinebilmesi için çocukluk çağı sendromunu atlatma mücadelemiz başladı. O benim sadece oğlum değil, o benim yol arkadaşım. Birlikte yemek yapıyoruz. Birlikte oyunlar oynuyoruz. Birlikte uyuyoruz. Ona kitap okumamı çok seviyor. Farklı bir duygu. Genç bir anne olarak tüm yaşam şeklimi değiştirerek Turaç'ın küçük arkadaşı olmayı başardım. Şimdi ona yeni arkadaşlar edinmek için bu hastalığı da yeneceğimize inanıyorum." 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
245 kişiye ceza kesildi 245 kişiye ceza kesildi Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri, Kurban Bayramı'nın birin..
Sokaklar boş kaldı Sokaklar boş kaldı Kurban Bayramı’nın ilk gününde Eskişehir kent merkezi sessizliğe büründü...
Destici örnek oldu Destici örnek oldu Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Kurban Bayramı'nın yen..
Karar olumlu Karar olumlu Sosyal medya uzmanı Prof. Dr. Levent Eraslan, kamu personelinin yerli mesajlaşma..
  SİYASET HABERLERİ
İTTİFAK BULUŞTU İTTİFAK BULUŞTU İYİ Parti Eskişehir İl Yönetimi, CHP Eskişehir İl Başkanlığına “hayırlı olsun” z..
HABER ARŞİVİ
Yukarı