istanbul escort
HABER AKIŞI

Almanlar köye indi

 Tarih: 07-10-2019 04:00:00

Almanya'nın Frankfurt kentinden değişim programı ile Eskişehir'e gelen bir grup genç, "Üretim Kampı" etkinliğine katıldı.Tepebaşı'na bağlı kırsal Kızılinler Mahallesi'nde çiftçilere tarlada çalışan gençler, domates toplayarak kabak kesti. Ekmek ve gözleme yapımı konusunda Kızılinlerli kadınlarla üretime katılan gençler, köy hayatını yaşayarak deneyimledi.

Kardeş şehir Frankfurt'tan değişim programı ile Eskişehir'e gelen yaklaşık 15 genç, Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde çeşitli lisans derslerine katılarak, Eskişehir'in turistlik noktalarını gezdi. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi'nin projesi olan Üretim Kampı etkinliğine de katılan Alman gençler, Kızılinler Mahallesi'nde üretime katılarak köy hayatını yaşayarak öğrenme fırsatı yakaladılar.Eskişehir'in kardeş şehri Frankfurt'ta eğitim gören ve değişim programı sayesinde Eskişehir'e gelen 15 Alman genç, program kapsamında Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde iletişim ve Almanca derslerine katıldı. Derslerin ardından Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı, Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi, Masal Şatosu ve Tarihi Odunpazarı Bölgesi'ni gezen gençler, ESMEK tarafından sürdürülen seramik atölyesine katıldı. Türk Hava Kurumu tarafından havacılık konusunda bilgilendirilen gençler, Hava Müzesi'ni ziyaret ettiler. Kent merkezindeki programın ardından Tepebaşı'na bağlı Kızılinler Mahallesi'nde çiftçilere tarlada yardım eden gençler domates toplayarak, kabak kesti. Ekmek yapımı konusunda Kızılinlerli kadınlarla üretime katılan gençler, köy hayatını yaşayarak deneyimlediler. Franfkurt-Eskişehir kardeşliğinin çok önemli olduğunu ifade eden gençler, bu ilişkiler sayesinde Türk milletinin yaşam tarzını yakından tanıdıklarını belirterek, kısa süre içerisinde de Eskişehirli gençleri Frankfurt'ta misafir edeceklerini ifade ettiler. HM

  GÜNDEM HABERLERİ
Soba içinde  zehir ticareti Soba içinde zehir ticareti Eskişehir'de uyuşturucuyla mücadele kapsamında gerçekleştirilen çalışmalarda, so..
Ulaşım filosu güçlendi Ulaşım filosu güçlendi Kent içi ulaşıma büyük bir yatırım yaparak tramvay ağını çalışmalar tamamlandığı..
SİVRİHİSARLILAR ANKARA’DA SİVRİHİSARLILAR ANKARA’DA Cumhuriyet Halk Partisi Sivrihisar İlçe Yönetimi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’n..
HABER ARŞİVİ
Yukarı