HABER AKIŞI

Erken teşhis hayat kurtarır

 Tarih: 05-02-2020 04:00:00
İl Sağlık Müdürlüğünce ‘4 Şubat Dünya Kanser Günü’ etkinlikleri kapsamında Espark Alışveriş Merkezinde kanserde erken teşhis sayesinde tedavi edilerek sağlığına kavuşan hastaların olumlu duygularının yansıtıldığı bir fotoğraf sergisi açıldı.

Kanserde erken teşhisin önemi konusundaki farkındalığı artırmanın amaçlandığı fotoğraf sergisinin görselleri Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü iş birliğinde hazırlandı. İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Uğur Bilge Sergi açılışında yaptığı açıklamada “Kanser korunulabilir bir hastalıktır. Özellikle erken teşhis ve doğru korunma stratejileri ile kanser vakalarının üçte biri önlenebilmektedir. Kişilerin öncelikli olarak kansere yakalanmamak için bazı yaşam alışkanlıklarını değiştirmeleri ve kanserin erken teşhisine olanak sağlayacak şekilde düzenli sağlık kontrollerini yaptırmaları gerekmektedir. Korunmada başta sigara olmak üzere, kanser yapıcı çevresel etkenlerden uzak durmak önemlidir. Bunun dışında düzenli spor yapmak, aşırı güneşten ışığından sakınmak, özellikle meyve ve sebze ağırlıklı uygun bir diyet uygulamak ve doğal gıdalarla beslenmek kanser olma riskini azaltabilir” dedi. 

  GÜNDEM HABERLERİ
33 ASKERİMİZ ŞEHİT DÜŞTÜ 33 ASKERİMİZ ŞEHİT DÜŞTÜ Hatay Valisi Rahmi Doğan, İdlib'de rejim kuvvetleri tarafından TSK unsurlarına d..
VİRÜSE KARŞI SIKI ÖNLEM! VİRÜSE KARŞI SIKI ÖNLEM! Büyükşehir Belediyesi her gün binlerce yolcunun taşındığı tramvaylar ve otobüsle..
Yunus için birlik Yunus için birlik Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Eskişehir Şubesi Başkanı Hakan ..
İyilikler Çarşısı açılıyor İyilikler Çarşısı açılıyor Lösemili Çocuklar Vakfı, (LÖSEV) Eskişehir’de kıyafet, giyim, temizlik maddesi, ..
  SİYASET HABERLERİ
CHP’de Taşel kazandı CHP’de Taşel kazandı CHP Eskişehir 37. Genel Kurulu’nda 4 aday yarışırken çarşaf liste yapılan seçimd..
HABER ARŞİVİ
Yukarı