istanbul escort

HABER AKIŞI

Romatizmaya ozon tedavisi

 Tarih: 17-07-2019 04:00:00

Fizyomer Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Dilek Koç Yılmaz, ozon tedavisinin romatizma üzerindeki etkisi hakkında bilgi verdi. 

100’DEN FAZLA TÜRÜ VAR

Romatizma hastalığı hakkında bilgi veren Yılmaz , “Romatizma oldukça genel bir terimdir ve kemik, kas ve eklemlerin etrafındaki ağrı veya acıyı ifade etmek için kullanılır. Romatizma deyince tek bir hastalık anlaşılmaz,100'den fazla romatizmal hastalık vardır. Bazıları sık bazıları ise oldukça nadir görülür “dedi. “İltihabi olmayan romatizmaların en önemlisi kireçlenmedir “ diyen Yılmaz, “İki tip romatizma vardır; Birincisi iltihabi olanlardır. Eklemlerde iltihap nedeniyle hem tahribat hem  oksijenlenme azlığı hem de kısıtlılık vardır” diye konuştu.

OZON AĞRILARI AZALTIYOR

Dr. Yılmaz şöyle devam etti: “Romatoid Artrit, Ankilozan Spondilit, Bağ dokusu hastalıkları (Lupus gibi),Gut hastalığı en sık görülenlerdir. İkincisi iltihabi olmayanlardır. Bu romatizmaların en önemlisi kireçlenmedir. Tüm bu romatizmaların tedavisi oldukça zordur ,geleneksel tedaviler hastalıkların şikayetlerini tam olarak geçirmemekte, hastaların ağrıları ve hareketlerindeki kısıtlılıklar günlük yaşantılarını olumsuz etkilemektedir. Yapılan ozon uygulaması ile kireçlenme ağrılarında azalma görülmektedir“ dedi.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
UZLAŞTIRMA YASAKLANSIN UZLAŞTIRMA YASAKLANSIN Eski kocası tarafından vahşice öldürülen Ayşe Tuba Arslan’ın saldırganla uzlaştı..
Göre göre öldürüldü Göre göre öldürüldü Eskişehir Demokratik Kadın Platformu üyeleri, eski eşi tarafından satırla yarala..
Eskişehir ilk 10’da Eskişehir ilk 10’da Dünya üzerindeki en güvenli şehirler listesi hazırlanırken, Türkiye’den Eskişehi..
Eli öpülesi kadınlar Eli öpülesi kadınlar Tepebaşı ilçesine bağlı Nemli Mahallesi'nde faaliyet gösteren manyezit madeninde..
HABER ARŞİVİ
Yukarı