istanbul escort
HABER AKIŞI

Romatizmaya ozon tedavisi

 Tarih: 17-07-2019 04:00:00

Fizyomer Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Dilek Koç Yılmaz, ozon tedavisinin romatizma üzerindeki etkisi hakkında bilgi verdi. 

100’DEN FAZLA TÜRÜ VAR

Romatizma hastalığı hakkında bilgi veren Yılmaz , “Romatizma oldukça genel bir terimdir ve kemik, kas ve eklemlerin etrafındaki ağrı veya acıyı ifade etmek için kullanılır. Romatizma deyince tek bir hastalık anlaşılmaz,100'den fazla romatizmal hastalık vardır. Bazıları sık bazıları ise oldukça nadir görülür “dedi. “İltihabi olmayan romatizmaların en önemlisi kireçlenmedir “ diyen Yılmaz, “İki tip romatizma vardır; Birincisi iltihabi olanlardır. Eklemlerde iltihap nedeniyle hem tahribat hem  oksijenlenme azlığı hem de kısıtlılık vardır” diye konuştu.

OZON AĞRILARI AZALTIYOR

Dr. Yılmaz şöyle devam etti: “Romatoid Artrit, Ankilozan Spondilit, Bağ dokusu hastalıkları (Lupus gibi),Gut hastalığı en sık görülenlerdir. İkincisi iltihabi olmayanlardır. Bu romatizmaların en önemlisi kireçlenmedir. Tüm bu romatizmaların tedavisi oldukça zordur ,geleneksel tedaviler hastalıkların şikayetlerini tam olarak geçirmemekte, hastaların ağrıları ve hareketlerindeki kısıtlılıklar günlük yaşantılarını olumsuz etkilemektedir. Yapılan ozon uygulaması ile kireçlenme ağrılarında azalma görülmektedir“ dedi.

  GÜNDEM HABERLERİ
KANYONDA FECİ ÖLÜM KANYONDA FECİ ÖLÜM Eskişehir’den Bilecik Harmankaya Kanyonu’na giden 5 kişi sele kapıldı. 2’si kadı..
Gökyüzünün ihtiyar delikanlıları Gökyüzünün ihtiyar delikanlıları Ankara'da lisede okurken havacılık etkinliklerine katılarak gökyüzü sevdasına tu..
Tarlada ölü bulundu Tarlada ölü bulundu Eskişehir'in Beylikova ilçesinde koyunlarını otlatmaya çıkan bir çoban arazide ö..
Ateşle toprağın dansı Ateşle toprağın dansı Odunpazarı Belediyesi, Uluslararası Ahşap Heykel ve Ulusal Lületaşı Festivalini..
  SİYASET HABERLERİ
AK PARTİ 18 YAŞINDA AK PARTİ 18 YAŞINDA AK Parti İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, AK Parti'nin 18. kuruluş yıldönümü dolay..
HABER ARŞİVİ
Yukarı