istanbul escort
HABER AKIŞI

Servislere sıkı denetim

 Tarih: 23-09-2019 04:00:00

İl Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri sorunsuz ve güvenli bir ulaşım konusunda okul servislerine yönelik denetimlerini sürdürüyor. İl Emniyet Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre denetimlerde 93 servis sürücüsüne de ceza uygulandı. Yetkililer, “2019 - 2020 eğitim ve öğretim döneminde; geleceğimizin teminatı göz bebeğimiz olan çocuklarımızın huzur ve güven içerisinde okullarına gidiş ve dönüşlerini sağlamak, okul taşıtlarının karıştığı trafik kazalarını önlemek ve çocuklarımızın güvenli bir trafik ortamında eğitim ve öğretimlerini sürdürebilmelerini sağlamak amacıyla görevli ekiplerimiz tarafından il merkezinin muhtelif noktalarında okul servis araçlarına yönelik planlamalar ve ihbarlar doğrultusunda sabit ve seyir halinde trafik tedbirleri alınarak trafik denetimleri arttırılmıştır. Eğitim ve öğretim yılının ilk haftasında okul servisi taşımacılığı yapan araç ve sürücülerine yönelik 82 okul ve 60 ana arter üzerinde sabit ve , farlı bölgelerde seyir halinde yapılan denetimlerde 775 okul servis aracı kontrol edilmiş, eksikliği tespit edilen 93 okul servis aracı sürücüsünün sürücü belgesine 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun ilgili maddelerinden Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı tanzim edilmiştir. İl merkezi sorumluluk alanımız içerisinde faaliyet gösteren İlk ve Ortaöğretim Okullarına öğrenci taşımacılığı yapan okul servis aracı ve sürücülerine yönelik trafik denetimleri planlamalar ve ihbarlar dahilinde kararlılık ve titizlikle sürdürülmektedir” dedi. 

  GÜNDEM HABERLERİ
Soba içinde  zehir ticareti Soba içinde zehir ticareti Eskişehir'de uyuşturucuyla mücadele kapsamında gerçekleştirilen çalışmalarda, so..
Ulaşım filosu güçlendi Ulaşım filosu güçlendi Kent içi ulaşıma büyük bir yatırım yaparak tramvay ağını çalışmalar tamamlandığı..
SİVRİHİSARLILAR ANKARA’DA SİVRİHİSARLILAR ANKARA’DA Cumhuriyet Halk Partisi Sivrihisar İlçe Yönetimi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’n..
HABER ARŞİVİ
Yukarı