HABER AKIŞI

Tüm biçerdöverciler federasyonda birleşti

 Tarih: 16-10-2020 15:03:21
10 dernek bir araya gelerek Tüm Biçerdöverciler ve Hasat Makinacıları Federasyonu’nu oluşturdu. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç federasyonu ziyaret etti.

Başkan Ataç ziyaretinde TÜMBİFED Başkanı Ahmet Saltık ve yönetimine hayırlı olsun dileklerini iletti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Saltık da federasyon hakkında Başkan Ataç’a bilgiler aktardı.

“Çiftçimizin desteklenmesi çok önemli”

Sona eren hasat sezonunu ilişkin bir değerlendirmede bulunan Başkan Ataç, TÜMBİFED’e başarılı çalışmalar temenni ederken, “Federasyon yönetimde hem teknik hem bu işin ehli arkadaşlarımız hem de çiftçi dostlarımız yer alıyor ve bir araya gelerek önemli bir kurumu hayata geçirdiler. Bizim düzenlediğimiz Geleneksel Küçükbaş Çoban Festivali’nde ilk kez kuruluşları ile ilgili birlikte olmuş ve görüş alışverişinde bulunmuştuk. Şimdi Türkiye genelinde böyle bir federasyon hayata geçirildi, başarılar diliyorum. Bugün tarıma dair yeni rakamlar öğrendim, üzücü konular. Bunların düzeltilmesi için hükümetin çiftçimizin yanında durması, desteklemesi çok önemli. Maalesef çiftçimizin güvencesi yok. Hem iklimsel hem maddi sıkıntılar, çiftçimizi çok zor durumda bırakıyor. Geçmişte kendi karnını doyurabilen 7 ülkeden biriydik. Ama bugün ot ithal eden bir ülke haline geldik. Bu da hükümetin tarıma ne kadar değer verdiğini gösteriyor. Biçerdöver söz konusu olunca hepsi ithal araçlar. Dövizin bu kadar yükseldiği noktalarda gerçekten biçerdöver sahiplerini ve tamir edenleri çok sıkıntıya sokuyor. Maalesef Türkiye’nin konumu bu şekilde. Diliyoruz önümüzdeki yıllarda çiftçilerimiz ve tarım adına iyi şeyler olsun gerçekten Türk halkının yüzü gülsün. Ülkemizin yeniden kendi karnını doyurabilen bir ülke haline gelmesi en büyük dileğimdir” dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
YAŞASIN CUMHURİYET YAŞASIN CUMHURİYET Eskişehir'de kutlamalar kapsamında Vilayet Meydanı'nda saygı duruşunda bulunuldu..
 DOLMUŞLARA ZAMLI TARİFE DOLMUŞLARA ZAMLI TARİFE Eskişehir Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı İlhan Ay, 1 Kasım’dan itibaren uygula..
  SİYASET HABERLERİ
HABER ARŞİVİ
Yukarı