HABER AKIŞI

Yavruları doğaya bırakın

 Tarih: 29-07-2020 11:26:01

Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi yavru yaban hayvanlarıyla ilgili farkındalık çalışması başlattı.

Hayvanat Bahçesi Şube Müdürlüğü yetkilileri Doğa Koruma ve Milli Parklar Eskişehir Şube Müdürlüğü tarafından içinde bulunduğumuz yavru büyütme sezonunda çok sayıda sağlıklı yavru yaban hayvanının bakım için Hayvanat Bahçesi’ne getirilmesi sonucu böyle bir farkındalık çalışmasının planlanıp yürütüldüğü bildirildi. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada “Yavru yaban hayvanı bulan vatandaşlarımızın iyi niyetle fakat bilgi eksikliği sonucu bu yavruları koruma amaçlı alarak doğadan koparmaları aslında bu hayvanlara faydadan çok zarara neden olmaktadır. Doğada yalnız gördüğünüz yavrunun annesi yakınlarda beslenmeye/avlanmaya çıkmış olup yakın zamanda dönecektir. Ancak siz yavrunun başında beklerseniz anne sizi düşman algıladığından dönmeye çekinir. Bizim bakımını üstlendiğimiz yavru hayvanlar uzun süre ikame mama ve sütle insan eliyle beslendiklerinden yaban hayatına tekrar dönüşleri çok zor ve bazen de imkansız olmaktadır. Onları korumak istiyorsak doğalarına bırakmalıyız” denildi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Güvenli şehir teşekkürü Güvenli şehir teşekkürü AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Eskişehir Emniyet Müdürü Engin ..
Gökyüzü renklenecek Gökyüzü renklenecek SOLOTÜRK'ün yanı sıra Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı eki..
Öğrencilere burs fırsatı Öğrencilere burs fırsatı Öğrenci dostu kentte öğrenci dostu üniversite olan Anadolu Üniversitesi, Rektör ..
Emlakçılardan yardım sözü Emlakçılardan yardım sözü Eskişehir Emlak Komisyoncuları Odası (ESEKO) Başkanı Gazi Çelik, Yükseköğretim K..
  SİYASET HABERLERİ
İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a Ziyaret Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, İY..
İTTİFAK BULUŞTU İTTİFAK BULUŞTU İYİ Parti Eskişehir İl Yönetimi, CHP Eskişehir İl Başkanlığına “hayırlı olsun” z..
HABER ARŞİVİ
Yukarı