Amerika Birleşik Devletleri merkezli yayın yapan CBS Sports’un en beğenilen programlarından The Golazo Show’a Eskişehirspor damga vurdu. 

Gazeteci Detay3

Daha önce sosyal medya hesabından EsEs forması ile fotoğraf paylaşan ABD’li gazeteci Nico Cantor, takipçilerine “Bunun hangi kulüp olduğunu kim tahmin edebilir?” diye sordu. Cantor’un bu sorusuna dünyanın dört bir yanından yüzlerce cevap geldi. 

Gazeteci Detay2

Nico Cantor daha sonra, üç sezondur yayınlanan The Golazo Show programına Eskişehirspor forması ile çıktı. Klasik çubuklu ile ekranlara çıkan Nico Cantor, konuklara EsEs’i anlatarak, diğer yorumculara Eskişehirspor’un ismini heceledi. 

ABD’li gazeteci son olarak sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak Eskişehirspor taraftarlarına programa gösterdikleri ilgi için teşekkür etti. 

Cantor siyah kırmızılı kulüp için şu mesajı paylaştı;

“Eskişehir'den bu kadar sevgi almayı beklemiyordum. Bana ulaşan ve Türkiye'nin ortasındaki bu cevher hakkında biraz daha bilgi veren herkese teşekkür ederim.

Eskişehirspor, Türk taraftar kültürünün gelişmesinde önemli bir bileşendir. 

Umarım bir gün Eskişehirspor, Türkiye'de böylesine tutkulu ve coşkulu bir futbol bağlılığının oluşmasına yardımcı olan taraftarlarını onurlandırarak Süper Lig'e döner” 

Gazeteci Detay1

Candemir: Yıllarca ‘Eskişehirspor AK Parti’nin arka bahçesi’ diye suçlandık Candemir: Yıllarca ‘Eskişehirspor AK Parti’nin arka bahçesi’ diye suçlandık

Muhabir: Beste Temel