Anadolu Üniversitesi’nde kızı öğrenim gören B.B. kızının, fakültede hoca olan C.S.’nin sözlü tacizine uğradığını iddia etmiş, Baba, B.B. konuyu yetkililere ilettiğini ve CİMER’e de konuyla ilgili şikâyette bulunduklarını bildirmişti. Geçen süreçte yaşananlar aileyi bir kez daha yıktı. Taciz iddiasında bulunduğu iddia edilen hoca C.S’nin aynı üniversitede farklı bir bölümde Engelliler Entegre Yüksekokulunda görevlendirildiği iddia edildi.

Anadolu Üniversitesi açıklama yapmıştı

Olayın kamuoyuna yansıması sonrası üniversite tarafından, “Üniversitemizde bir öğretim üyesinin bir öğrenciye sözlü taciz ettiği iddiaları ile ilgili şikâyet tarafımıza ulaştıktan sonra aynı gün ivedilikle soruşturma başlatılmış olup, ilgili öğretim üyesi açığa alınmıştır. Öğretim üyesi hakkındaki soruşturma Üniversitemiz tarafından titizlikle yürütülmekte ve süreç Üniversite yönetimimiz tarafından hassasiyetle takip edilmektedir” açıklaması yapılmıştı. 

CHP’li Süllü: Liyakati yok eden mülakat uygulaması kaldırmalı CHP’li Süllü: Liyakati yok eden mülakat uygulaması kaldırmalı

“Olayın üstü örtülmeye çalışılıyor”

Geçen süreçte iddialara konu hocaya yeni görev verilmesine tepki gösteren baba B.B, “Konunun üstünü örtmekten başka bir şey değil bu.  Bizlere hocayı uzaklaştırdık dendi. Suçluysa başka bölümdeki öğrencinin suçu ne? Bu konunun üstü neden örtülmeye çalışılıyor” diye konuştu.