Halil Çeribaş, TÜVTÜRK araç muayene istasyonuna götürdüğü otomobilinin vitesinin yanlış atılması sonucunda 110 bin TL'lık bir zarara maruz kaldığını öne sürdü. Çeribaş, hareketsiz kalan ve bu halde muayeneye sokulan aracının durumu karşısında şaşkınlığını ifade ederken, "Bu sorunun giderilmesi için hukuki süreci başlatmak zorunda kaldım. Nasıl oldu da aracım bu haliyle muayeneden geçebildi?" diye konuştu.

Çeribaş, iddiaya göre 25 Eylül'de tüm bakımları tamamlanmış otomobilini Büyükçekmece’deki TÜVTÜRK araç muayene istasyonuna götürdü. Burada gerçekleşen muayene işlemlerinin ardından otomobilinin ileriye doğru hareket etmediğini fark eden Çeribaş, durumu yetkililere belirtti. Yetkililerden aldığı yanıt ise sosyal medya üzerinden aracın aküsünün sökülmesi ve sorunun çözüleceği yönündeydi. Çağrı merkezi aracılığı ile de bir çözüm bulamayan sürücü, sonraki gün otomobili çekici yardımı ile tekrar istasyona getirdi. Ancak hareket etmeyen ve muayeneden geçmiş olan otomobilinde yapılan inceleme sonrası, şanzıman arızasından kaynaklanan yaklaşık 110 bin TL'lik hasar tespit edildi. Durum karşısında muhatap bulamadığını belirten Çeribaş, firmanın hukuki süreç ile karşı karşıya kalması için şikayetçi oldu.

Halil Çeribaş konuya dair açıklamasında, "Ben, randevum için evden çıkarak Büyükçekmece Mimar Sinan İstasyonuna gittim. Hiçbir sıkıntısı olmayan aracımla muayene istasyonuna vardığımda, personelin yanlış şekilde vites atarak aracımı ikinci kanala hareket ettirdiğini gördüm” dedi ve ekledi;

"Bana aracın kontrolü sonrasında herhangi bir hasarı olmadan muayeneden geçtiğini söyleyerek, aracımı bana teslim ettiler. Ancak aracımı teslim alırken ileri doğru hareket etmiyor olması beni şoke etti”

Eskişehir’de simide zam! İşte yeni fiyatı Eskişehir’de simide zam! İşte yeni fiyatı

Hiçbir sıkıntısı olmayan, yeni gibi bir arabanın yanlış müdahale sonucu nasıl bu hale geldiğini anlamadığını belirten Çeribaş, "Yanlış bir müdahalenin neticesinde, şanzımanın bozulduğunu ustalar söylüyor. Aracımın başına gelen hasarın maliyeti minimum 110-120-130 bin TL aralığında ve zamanla daha da artacak. Durumun düzeltilmesi için hukuki süreci başlatma zorunda kaldım. Aracımın bu durumda nasıl muayeneden geçebildiği beni gerçekten de şaşırtıyor” diye ifade etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı