Kanal D'nin fenomen dizisi 'Aşk-ı Memnu'da hayat verdiği 'Şayeste' rolüyle hafızalarda yer eden Fatma Karanfil'den acı haber geldi.

Kanser nedeniyle yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Eskişehirli oyuncu 72 yaşında hayatını kaybetti.

Fatma Karanfil'in vefatını duyuran menajeri Aslı İslamoğlu sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Değerli oyuncumuz Fatma Karanfil'i kaybettik. Türk sinema ve tiyatrosunun saygın isimlerinden, çok değerli oyuncumuz Fatma Karanfil'in vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Sanat hayatı boyunca pek çok başarılı projede yer alan ve birçok ödüle layık görülen Fatma Karanfil, yalnızca oyunculuğuyla değil, aynı zamanda zarafeti, çalışkanlığı ve insanlığı ile de örnek alınan bir isimdi. Bu acı kaybın derin üzüntüsünü yaşarken, Fatma Karanfil'e Allah'tan rahmet diliyor, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Işığı hiç sönmeyecek, kalplerimizde ve sanat dünyasında daima parlayacaktır. Mekanın cennet olsun, değerli Fatma Karanfil. Tüm Sanat camiasına ve Kamuoyuna duyurulur” 

Milletvekili İbrahim Arslan baş sağlığı diledi 

CHP Eskişehir Milletvekili İbrahim Arslan da taziye mesajında “Vefat haberini üzüntüyle öğrendiğim Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Eskişehirli hemşehrimiz Fatma Karanfil’e Allah’tan rahmet, ailesi, sevenleri ve tüm sanat camiasına baş sağlığı dilerim” ifadelerine yer verdi.

Fatma Karanfil, 3 Şubat 1952 yılında Eskişehir’de dünyaya gelmişti. 

Muhabir: Fatih Arduç