Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce ile birlikte Eskişehir’de faaliyet gösteren hemşehri derneklerini ziyaret etmeyi sürdürüyor.

Başkan Ataç ve Ünlüce’ye, vatandaşların ilgisi Eskişehir’de Yaşayan Bilecikliler Derneği ziyaretinde de yüksek oldu. Dernekte meşaleler ve alkışlar eşliğinde karşılanan Ataç ile Ünlüce, çok sayıda vatandaş ile bir araya geldi. Devlet eski Bakanı Bahattin Şeker ve CHP İl Başkanı Talat Yalaz’ın da katıldığı buluşmada EYBİLDER Başkanı Davut Mülayim, Başkan Ataç ve Ünlüce’yi ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti.

Mülayim, “Büyük çoğunluğumuz Tepebaşı’nda yaşıyoruz. Bir il kadar, Bilecik ilinin nüfusu kadar Eskişehir’de yaşayan Bilecikli var. Bizler Eskişehir’de yaşıyoruz ve bu dernekte yardımlaşma kültürümüzü geleceğe aktarmak için faaliyet gösteriyoruz. Bizi ziyaret eden başkanlarımıza teşekkür ediyorum, sağ olun” dedi.

Eskişehir'de miniklerden 23 Nisan gösterisi Eskişehir'de miniklerden 23 Nisan gösterisi

Başkan Ataç: Bu yapay bir yakınlık değil, canı gönülden bir ilişki

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç da “20 yıldır Tepebaşı benim için o kadar kıymetli oldu ki anlatmak çok güç. Önümüzdeki dönem sizlerin de desteği ile görevimizi sürdüreceğimize inanıyorum. Ayşe Ünlüce, büyükşehir adayımız. Kendisi bu göreve fazlasıyla layık bir insan. Hukukçu ve büyükşehirdeki görevlerini üstün bir başarıyla sürdürdü. Büyükşehirdeki ilk kadın başkanımız olacak. Tepebaşı’nda çoğunluk olarak birinci sırada yaşayanlar Bilecikliler, ben de bundan dolayı mutluyum. Bozüyük’le de Bilecik ile de güzel ilişkiler içinde olduk, yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmedi. Bu yapay bir yakınlık değil, canı gönülden bir ilişki. Bu kardeşlik bitmeyecek, sürdüreceğiz” diye konuştu.

Ünlüce: Melek Mızrak Subaşı ile yeni dönemde özel bir dayanışma kuracağız
EBB Adayı Ayşe Ünlüce ise “Eskişehir çevre iller başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanından göç almış, farklı kültürleri bir arada barındıran ve herkesin birbirine saygı ve sevgi duyduğu bir kent. Bilecikliler de özellikle Tepebaşı'nda yoğunlaşan nüfusları ile şehrimize büyük bir değer ve renk katıyor. Komşu kentimiz olması sebebiyle de birçok eş dost ve akrabanızın sık sık Bilecik'ten şehrimize geldiğini biliyorum. Özellikle hafta sonunda 25 yıldır yarattığımız güzellikleri görmek için Bileciklilerin sık sık şehrimizi ziyaret ettiğini biliyorum. Bilecik Belediye Başkan Adayımız Melek Mızrak Subaşı ile yeni dönemde çok güzel ve özel bir dayanışma kuracağımıza inanıyorum. Siz değerli Bilecikli dostlarımızdan, hemşehrilerimizden de kendi adıma, Ahmet Başkanımız adına, Kazım Başkanımız adına destek bekliyorum. Bu şehirdeki 25 yıllık birikimi, emeği hep birlikte koruyacağız ve hayata geçireceğimiz çalışmalarla da Eskişehir'i daha ileriye taşıyacağız” sözlerini kullandı.

Şeker: 5 sene daha güzel bir şekilde devam edelim

Devlet eski Bakanı Bahattin Şeker de “Ben Tepebaşılıyım, Tepebaşı’nda oturuyorum. Bozüyük’te ilkokulu bitirdim, maarif kolejine geldim Tepebaşı’na. Ahmet Ağabey de benim okuldan ağabeyimdir. Tepebaşı’nda Bilecik’in her tarafından çok hemşehrimiz var, yaklaşık 100 bin civarındayız. Ben bu güzel topluluğu toplayan sayın başkanıma teşekkür ediyorum. Mahalli seçim ayrı bir seçimdir. Görüşler, düşünceler farklı olabilir ama Eskişehir’de ayrı bir ildir Türkiye’de. Şimdi diyorlar ki ‘Hizmet gelmedi, o gelmedi’. Başta sayın abimiz Ahmet Ataç, Kazım Bey ile beraber, şuan Eskişehir Türkiye’nin en güzel illerinden birisi. Bunu bütün Türkiye kabul ediyor. Şimdi bu güzel ile benim de yıllardır tanıdığım sayın Ayşe Ünlüce büyükşehir belediye başkanlığı yapacak. Bu da güzel bir onur, şeref. Dediğim gibi mahalli seçimler ayrı bir seçimdir. Bu dönem daha da güzel olacak. Allah hepsine yardımcı olsun, biz de oylarımızı verelim 5 sene daha güzel bir şekilde devam edelim” şeklinde konuştu.

Yalaz: Bu şehirde yaşadığımız için mutluyuz

CHP İl Başkanı Talat Yalaz ise “Ben de aslen Afyonkarahisar Emirdağlıyım. Bu şehre geldiğim zaman sizler gibi ben de hiç yabancılık çekmedim. Eskişehirli bize kendimizi yabancı hissettirmedi. Biz de burayı sizler gibi kendi şehrimiz bildik. Eskişehir, uzun süre burayı hoşgörünün, vizyonun, sanatın, kültürün, naifliğin merkezi yapan belediye başkanlarımız sayesinde böyle bir şehir. Bunun hepimiz farkındayız, bu şehirde yaşadığımız için mutluyuz. Güzel şehirler kendiliğinden güzel olmuyor. Bu şehri güzelleştirdikleri için belediye başkanlarımızın yanındayız. CHP il başkanı olarak değil, Eskişehirli bir genç olarak konuşuyorum; bu şehirde gençler, kadınlar, insanlar son derece mutlular. Bu mutluluğun devam etmesi için de bu yönetime, anlayışa, aktif ve sosyal belediyeciliğe tüm Eskişehirliler olarak sahip çıkacağımıza inanıyorum” dedi.

Buluşma, konuşmaların ardından çektirilen fotoğraf ile sona erdi. Dernek üyesi vatandaşlar da çalışmalarında Başkan Ataç ve Ünlüce’ye başarılar diledi.

Muhabir: Beste Temel