Mihalıççık ilçesinde bulunan 53 mahallenin muhtarları Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce ile Meclis Salonu’nda bir araya geldiler. Ünlüce, 31 Mart yerel seçimlerinde yeni seçilen ve güven tazeleyen muhtarlara hayırlı olsun dileklerini iletti. Toplantıda Ünlüce’ye Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Bükülmez ve ESKİ Genel Müdür Yardımcısı Soner Bostancı eşlik etti. 

İlçelerin kalkınması için Büyükşehir Belediyesi’nin önemli adımlar attığını söyleyen Ünlüce, muhtarlara da çağrıda bulunarak, “Muhtarlarımız vatandaşlarımızla bizim aramızda çok önemli köprü görevi görüyor. Bu nedenle sizin talepleriniz, bizlerin yol haritasını belirliyor.  İlçelerdeki yaşamı canlandırmak, kırsal kalkınmayı desteklemek için biz Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman hazırız. Sizlerle beraber el ele vererek, kırsalımızı güçlendirmek için var gücümüzle çalışacağız.” dedi. 

Başkan Ünlüce, mutasavvıf ve halk şairi Yunus Emre’nin çok önemli olduğunu belirterek, “Mihalıççık Yunus Emre gibi çok önemli bir isme sahibiz. Onun mirasını yaşatmak için ilçemizde inanç turizmini geliştirmek istiyoruz. Ayrıca muhteşem doğası sayesinde doğa turizmi ve kültür turizmini canlandırmak için Mihalıççık Belediye Başkanımız Haydar Çorum ile birlikte çalışarak harekete geçmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Muhtarlar da Ünlüce’ye gösterdiği yakın ilgi ve nazik misafirperverliği için teşekkür ederek görevinde üstün başarılar dilediler. Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı ziyaretler, çektirilen fotoğrafla tamamlandı.

Muhabir: Hatice Esin Kırnalı