Balıkesir, güzel ilçeleri, tatil noktaları ve inanılmaz manzaraları ile çoğu kişinin ziyaret etmeyi hayal ettiği Türkiye'nin muhteşem kıyı şehirlerinden sadece biri olarak dikkat çekmekte. Peki, Balıkesir sizin aklınızda neyi anımsatıyor? Hangi Avrupa şehrine kıyaslanabileceğini hiç düşündünüz mü? Belki bu sorunun yanıtını aramak için bir Belçika turu atmanız gerekecek.

Yapay zeka, titiz hesaplamalarına dayanarak Çanakkale'yi Tarifa, İstanbul'u Roma ve Bursa'yı ise Grenoble ile eşleştirirken, Balıkesir'i Belçika'nın üçüncü en büyük şehri olan Gent ile benzetmiş bulunuyor.

Balıkesir, Gent kadar olabilmesine rağmen, her geçen gün sürdürdüğü gelişim süreci ve yapılan dönüşümler sayesinde Türkiye'nin büyük şehirlerinden biri haline gelmiştir. Özellikle sahip olduğu deniz turizmi ile turistlerin büyük oranda tercih edilen şehirler listesinde Gent ile birlikte yıldız konumundadır. Halk arasında yayılan bir başka özelliği ise muhteşem nehirlere sahip olmasıdır, adeta turistlerin gözdesi konumundadır.

Sakarya kışın soğuk mu? Sakarya kışın soğuk mu?

Bu iki şehrin ortak özellikleri yoğunlukla çektiği turistler ve sahip olduğu doğal güzelliklerdir. Tüm Balıkesirlilerin tartışmaya girdiği bu benzetme hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce Balıkesir hangi Avrupa şehrine daha çok benziyor?

Kaynak: Haber Merkezi