Başkan Koca, “Eskişehirspor’un imkansızlıklar içinde amatör ligte bulunduğu bir dönemde şehrimizin en büyük markasını ayakta tutmak için mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir bunu herkes bilsin” dedi.

Eskişehirspor Başkanı Erkan Koca yaptığı değerlendirmede Eskişehirlilere çağrı da bulunarak şehri Eskişehirspor bayraklarıyla süslemenin vaktinin geldiğine işaret ettiği açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Sezon öncesi birkaç dostum, abilerimiz ve değerli yönetim kurulu arkadaşlarımla şampiyonluk yolunda uzun bir yolculuğa çıktık.

Bu yolda kazaların olabileceğini biliyor ve önlemlerimizi ona göre alacağımızın planlarını her zaman yaptık, gece gündüz çalıştık.

ABD’deki festivale Eskişehir imzası ABD’deki festivale Eskişehir imzası

Neler yaptığımızı tek tek anlatmanın anlamı yok ama Eskişehirspor tarihinde belki ilklere imza atmanın doğruluğunu yaşıyoruz.

Yıllardır süre gelen sıkıntılardan uzak geçtiğimiz seneden bu yana borçsuz kulüp yönetmenin, kulübü borca sokmadan şampiyonluk mücadelesi vermenin gayretindeyiz.

Fakat yazılanların kaosa sürüklemek için yapılan her şeyin farkındayız bunları konuşmanın şuan zamanı değil şampiyonluk gelince her şeyi tek tek söyler açıklarız.

Futbolcularımızın, teknik ekibimizin şampiyonluk mücadelesinde her zaman yanındayım.

Büyük fedakarlıklar yapan Türkiye’nin en büyük taraftar grubunun önünde Eskişehirspor kulübü Başkanı Erkan Koca olarak saygıyla eğiliyorum.

Gün gelecek bende çok sevdiğim tribünde onların yanında yerimi Maviş Erkan olarak alacağım.

Gün birlik günü…

Gün sahip çıkma günü..

Gün Şampiyonluk için sağlam yürüme günü..

Haydi herkes kalksın ayağa bayrakları sandıktan çıkarsın iş yerine caddelere sokaklara assın..

Eskişehirspor tüm Eskişehirsporlularındır!”

Muhabir: Fatih Arduç