Eskişehir’de Cumhur İttifakı paydaşlarından olan BBP ile AK Parti arasında sular durulmuyor. Bir süre önce AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nebi Hatipoğlu’nun Alpu ziyaretinde kullandığı sözler tepkiyle karşılanmıştı. BBP Lideri Mustafa Destici Alpu adaylarını desteklemek amacıyla ilçede bir miting gerçekleştirdi. Alpu mitingi sonrası Destici, Büyük Birlik Partisi Teşkilat başkanlarından ve Odunpazarı birinci sıra meclis üyesi adayı Özbek Örs’ün seçim koordinasyon merkezine de bir ziyaret gerçekleştirdi. Örs bu ziyarete AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan adayı Özkan Alp’in de geldiğini belirterek, “Benim seçim ofisimize bu zamana kadar herkes geliyor ama AK Parti’den hiç kimse ziyaret gelmedi. Yeniden Refah’tan, Cumhuriyet Halk Partisi’nden de arkadaşlar geldi, AK Parti’den kimse gelmedi. Genel başkan gelince benim bilgim bile olmadan benim seçim ofisime gelince ben tepki gösterdim” dedi.

Yaptığının ayıp olduğunu söyledik

Bu ziyarette AK Parti’nin Odunpazarı Belediye Başkan adayı Özkan Alp’i gören Örs duruma tepki gösterdi. Örs tepki gösterme sebebini şu sözlerle açıkladı, “Genel başkanımız Alpu’da bir miting gerçekleştirdi. Alpu Belediye Başkan adayımıza destek verdik. Genel başkanımız oradan Emek Mahallesi’ndeki seçim ofisimizi ziyaret edecekti, Özkan Alp’in bizimle hiçbir şekilde iletişime geçmeden seçim ofisimize gelmesine tepki gösterdik. Neden? Benim seçim ofisimize bu zamana kadar herkes geliyor ama AK Parti’den hiç kimse ziyaret gelmedi. Yeniden Refah’tan, Cumhuriyet Halk Partisi’nden de arkadaşlar geldi, AK Parti’den kimse gelmedi. Genel başkan gelince benim bilgim bile olmadan benim seçim ofisime gelince ben tepki gösterdim. Yaptıklarının ayıp olduğunu söyledik. Genel başkanımızı karşılarken bir baktım Özkan Alp… Siyasi partilerin hepsi gelebilir. Ben belediye başkan adayı değilim ki. Ben meclis üyeleri listelerinde sıkıntı olduğunu, ahbap çavuş meseleleri ile bu listelerin doldurulduğunu ya da zenginlerin öne çekildiğini ve bu milletin bundan rahatsız olduğunu, biz lirayla kuruşla aday olmadık ama dik duruşumuzla aday olduk, deyip benim bu tür çalışmalarım var. Benim belediye başkan adayları ile hiçbir işim yok, ben aday değilim, ben bunları anlatıyorum. Kendim birtakım çalışmalar yürütüyorum, vatandaşları ziyaret ediyorum. Çok da güzel tepkiler alıyorum. Muhtar adayı olsa mahallesinden oy alamayacak, hanımından oy alamayacak insanlar meclis üyelikleri listelerinde ön sırada yer almışlar”

Ayşe Ünlüce: Bize oy versin vermesin herkesin başkanı olacağız Ayşe Ünlüce: Bize oy versin vermesin herkesin başkanı olacağız

Benden bahsetmiyor bile 

Örs açıklamasına şöyle devam etti, “Biz bir Muhsuni duruş göstermek için yola çıktık, bizim üzerimizden birileri reklam peşinde koştuğu zaman olmuyor. Bana her partiden gelsinler, aynı şehirdeyiz, ama gelip köşeden dönüp gideyim yapmasınlar. Özkan Alp’in sosyal medyadaki açıklamasına da baktım, ‘BBP Genel Başkanı ile birlikte’ diyor, Özbek Örs’ün seçim ofisi bile demiyor. Genel başkanımız üzerinden kendine reklam çıkarıyor. Benim seçim ofisimde benden bahsetmiyor. En azından ‘Özbek bey genel başkanınız geliyor ziyaretinize geleceğiz’ bu bile yok. Biz bu yapılana ayıp dedik sadece”

Kaynak: Haber Merkezi