Eskişehir’in Beylikova ilçesinde hayata geçirilen proje kapsamında 2 bin dekarlık arazi üzerinde yetiştirilen arpa mahsullerinin sulaması için 6 adet büyük çaplı sulama motoru devreye alındı. Bu önemli adım, bölgenin tarımsal verimliliğini artırmayı hedefliyor.

Ayrıca, belediye tarafından işletilen tarım arazilerinde hafta sonları dahil özveriyle mesai yapan 7 kişilik tarım personeli, üretim sürecine değer katarak Beylikova’ya katkı sağlıyor.

Beylikova Belediye Başkanı Hakan Karabacak, tarımsal projelerle ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu;

"Deutz kamyon motorunu rektefe ederek sulama motoruna dönüştürdük. Bu dönüşüm sayesinde sulama işlemlerini daha verimli ve ekonomik bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Ürünlerin satışından elde edilen gelirler belediyemizin kaynaklarını güçlendirecek. Ayrıca, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza arpa desteği sağlayacağız. Bunun yanı sıra, tarımsal üretimi desteklemek amacıyla tohumluk bırakarak tarımsal sürdürülebilirliğe katkı sağlayacağız”

Eskişehir’de havacılık merkezinde unutulmaz bir gün yaşadılar Eskişehir’de havacılık merkezinde unutulmaz bir gün yaşadılar

Beylikova, sulama ihtiyacını Beylikova Sulama Barajı’ndan karşılayarak tarımsal üretimi destekliyor. Sulama barajı, bölgenin tarımsal faaliyetlerini güvence altına alırken çevresel sürdürülebilirliğe de katkı sağlıyor.

Muhabir: Bala Kabakcı