Düzce Türkiye’nin doğal su kaynaklarının bulunduğu, boylu boyunca karadeniz kıyılarına uzanan sahiliyle en güzel şehirlerden birisi. Gidip görmenin insanları mutlu ettiği bu güzel şehir hangi Avrupa şehriyle eşleşmiş olabilir? Cevabı için bu kez Slovenya’ya gidiyoruz.

Düzce her zaman renkli köşeleri, 4 mevsim yeşil sokakları ile Türkiye’nin cıvıl cıvıl şehirlerinden birisi. Son zamanlarda Avrupa şehirleriyle eşleşen Türkiye illeri arasında Ankara Budapeşte ile eşleşirken, İzmir Barcelona ile, Sakarya Bristol ile benzerliklerini kanıtladı. Bu kez de Düzce Slovenya’nın şehri olan Maribor ile benzer şehir seçildi.

Sıra dışı lezzetin olağanüstü faydaları! Mavi Kelebek çayı nasıl hazırlanır? Sıra dışı lezzetin olağanüstü faydaları! Mavi Kelebek çayı nasıl hazırlanır?

Maribor, uzun bir nehre sahip, Avrupa’dan sık ziyaretçi alan, ve kıtanın dört bir yanından öğrencilerin severek eğitim almaya geldikleri şehirlerden birisi Sanıyoruz ki Maribor ile Düzce’nin benzetilmesinde her iki şehirde de düzenli yapıların bulunması ve sık ziyaretçi alması etkili oldu. Peki siz Düzce’yi hangi Avrupa şehrine benzetirdiniz?

Kaynak: Haber Merkezi