Aydın istifa açıklamasında, “ Mevcut İl Başkanı ile sağlıklı bir çalışma ve istişare ortamımızın olmaması sebebi ile Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımız ile yaptığımız istişareler neticesinde Tepebaşı İlçe Başkanlığı görevimden ayrılarak partimizin bir neferi olarak bu hak davaya Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın emrinde hizmet etmeye devam edeceğimi kamuoyuna saygıylarımla arz ederim” ifadelerine yer verdi.

Görevinden istifa eden Aydın, “Yaklaşık 18 yıl boyunca Gençlik Kollarından başlayarak Belediye Meclis Üyeliği ve İlçe Başkanlığına kadar teşkilatımızın hemen her kademesinde görev alarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı olmak benim için çok büyük bir onurdur.

Tepebaşı İlçe Başkanlığı görevine atandığım 20.03.2023 tarihinden bu yana gerek 14-28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde, gerekse 31 Mart Yerel Seçimlerinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Tepebaşındaki bir neferi olmaya gayret ettim. Bu süreçte şahsıma güvenerek Tepebaşı İlçe Başkanlığı görevini tevdi eden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu çalışmalarımızın şüphesiz ki en büyük destekçisi olan Sandık Kurulu Üyelerimizden, Mahalle Başkanlarımıza, Yönetim Kurulu Üyelerimizden, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları teşkilatlarımıza kadar partimizin her kademesinde büyük gayret ve fedakarlıklarla çalışan, görev alan, zaman ayıran tüm teşkilat mensuplarımıza  ve Eskişehir Milletvekillerimize de şükranlarımı sunuyorum. Mevcut İl Başkanı ile sağlıklı bir çalışma ve istişare ortamımızın olmaması sebebi ile Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımız ile yaptığımız istişareler neticesinde Tepebaşı İlçe Başkanlığı görevimden ayrılarak partimizin bir neferi olarak bu hak davaya Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın emrinde hizmet etmeye devam edeceğimi kamuoyuna saygıylarımla arz ederim” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi