Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD), Eskişehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (EASKF), Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) iş birliğiyle “Futbolda Altyapı Eğitiminde Antrenman Felsefesi ve Yaklaşım Modelleri” konulu söyleşi ve workshop gerçekleştirildi.

İlk olarak bir dönem Eskişehirspor’u da çalıştıran A Milli Takımımızın eski Teknik Direktörü Ersun Yanal ile Ersun Yanal Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Klinik Spor Psikoloğu Dr. Seren Akıncı, Haller Gençlik Merkezi Frigya Salonu’ndaki söyleşide futbol camiasının tüm paydaşları ile bir araya geldi. 

Açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Ali Çeliksoy, tecrübeli isimlerin bilgi ve deneyimlerinin aktarılacağı bu tarz etkinliklerle spora katkı sunmaya devam edeceklerini belirtti. 

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Nihat Çuhadar da “Bu etkinliğimizin şehir sporumuzun ve futbol branşımızın gelişmesine katkı sağlayacak. Bu tür bilimsel bakış açısıyla gerçekleştirilecek, şehir sporuna katkı sunacak söyleşi, panel ve çalıştay gibi etkinlikleri Büyükşehir Belediyemiz olarak desteklemeye ve düzenlemeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. 

Eskişehir’e yabancı olmadığını ve burada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Teknik Direktör Ersun Yanal ise konuşmasında, “Anadolu’muzun önemli bir kenti denizi olmadan, denizi olan bir kenti. Anadolu’nun en kültürel, en şahane kenti, çok şanslısınız. Burada sabah gelip dolaştığımızda ve şunu gördüm çok güzel bir Eskişehir olmuş, her yer yemyeşil.” diye konuştu. Futbolda altyapının sorunları, oyuncu yetiştirme süreçleri, profesyonellik, sportif başarı ve gelecek planları hakkında katılımcılarla görüşlerini paylaşan Yanal, kulüplerin ekonomik darboğazdan çıkış yolunun da altyapı ve futbolcu yetiştirmekten geçtiğini vurguladı. Klinik Spor Psikoloğu Dr. Seren Akıncı da sporcu ve sporcu sağlığı konusunda detaylı bir bilgilendirme yaptı.

Etkinliğin ikinci buluşmasında Osmangazi Spor Sahası’nda workshop düzenlendi. Burada Eskişehirspor, Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünün sporcuları ile teknik heyetlerle bir araya gelen Yanal, deneyimlerini paylaştı. 

Eğitime ve etkinliğe katılanlar Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce’ye bu güzel organizasyon için teşekkür ettiklerini, bu tür etkinliklerin devam etmesini dilediklerini belirttiler. 

Eğitim sonunda altyapı sporcuları Yanal’a formalarını imzalattılar. Etkinlik çektirilen fotoğraflarla tamamlandı.

Yanal Detay1

Yanal Detay2

Yanal Detay 3

Yanal Detay 4

Yanal Detay 5

Eskişehirspor'da adayım diyen yok! Eskişehirspor'da adayım diyen yok!

Yanal Detay 6

Muhabir: Beste Temel