Yapay zeka ile Türkiye'nin dört bir yanındaki şehirlerin isimleri için öneriler istendi. Bu çalışmada da gördüğümüz gibi, yapay zeka artık sadece endüstriyel süreçler ya da iş dünyasını değil, daha da geniş bir yelpazeyi etkileyecek kapasiteye sahip.

Bu şaşırtıcı projede, belki de en çok merak edilen değişim Türkiye'nin doğusundaki yüksek platoların ve dağların şehri Erzurum oldu. Yapay zekâ tarafından artık "Gelimos" olarak anılacak olan bu şehir, akıllı teknoloji çerçevesinde yeniden isimlendirilerek tarihinde yeni bir sayfa açtı.

Mucizevi yağla gençlik iksiri! Bu yöntemle zamana ve kırışıklıklara meydan okuyacaksınız Mucizevi yağla gençlik iksiri! Bu yöntemle zamana ve kırışıklıklara meydan okuyacaksınız

Bu süreçte İstanbul'un artık "İstarmoni", Sivas'ın "Şehriye", Tokat'ın "Kalevana", Kayseri'nin "Marşeş", Kırıkkale'nin "Ayvalı" ve Kırşehir'in de "Kiriyakos" olarak anılacağını görüyoruz. Anıtkabir'in bulunduğu başkent Ankara ise, kurucusu olan Atatürk'ün adının geçtiği geleneksel ismine sadık kalıyor.

Bu yeni isimlendirmeler, halk arasında da büyük bir merak uyandırdı ve çok sayıda kişi, yeni isimlere dair farklı yorumlar yapmaktan geri kalmadı. Özellikle sosyal medyada büyük bir yankı bulan bu durum, teknolojinin hayatımızın her alanını yeniden şekillendiren gücünü bir kez daha ortaya koydu. Yapay zekanın bu tip yenilikçi projeler sayesinde gündelik hayatımıza etkisinin artması ve yeni sürprizlerle karşımıza çıkan bir döneme hazır olmamız yakın gelecekte olası görünüyor. Yani şimdiden diğer şehirlerin yeni isimlerini merakla beklemeye başlayabiliriz.

Kaynak: Haber Merkezi