Eskişehir Esnaf Odaları Birliği tarafından ‘Genel Sekreterler Eğitim ve Değerlendirme Toplantısı’ gerçekleştirildi. Eskişehir Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen ve genel sekreter Uğur Emre imzalı yazıda, Antalya Side’de beş yıldızlı lüks bir otelde düzenlenen programa katılmak isteyen oda genel sekreterlerinin konaklama ve yol giderlerinin odaların eğitim bütçelerinden karşılanabileceği ifade edildi. Üç gece dört gün konaklama bedeli olarak ise iki kişilik odada kişi başı 5 bin 400 lira istendi. 

Antalya kararına tepki 

Antalya’da düzenlenen toplantı 4 gün sürdü. Ekonomik sıkıntılardan etkilenen esnaflar, toplantının Ekrem Birsen kararı ile lüks bir otelde yapılması tepkiyle karşılandı. Çoğu odaların maddi imkansızlıklar yaşadığı ve esnafın yaşadığı maddi sıkıntılar nedeniyle oda giderlerini dahi karşılayamadığını ifade eden bazı oda genel sekreterleri toplantının Antalya’da yapılmasına tepki gösterdi. 

Büyük kriz! Eskişehir’de durma noktasına geldi  Büyük kriz! Eskişehir’de durma noktasına geldi 

“Parası olan tatil yaptı geldi”

Toplantının parası olanın gittiği, parası olmayanın katılamadığı bir etkinlik haline geldiğini ifade eden oda yöneticileri “Parası olanlar Antalya’da tatil yaptı geldi” yorumunda bulundu. İlgili toplantıya 34 meslek odasından sadece 10 oda başkanının katılabildiği iddia edilirken, birçok ismin maddi imkansızlıklar nedeniyle toplantıya katılamadığı ifade edildi. 

Kaynak: Haber Merkezi