Doç. Dr. Yaşar Bildirici, ziyaretler sırasında sağlık kuruluşlarındaki çalışmalar hakkında bilgi aldı ve hastane yöneticileri ile görüşmeler gerçekleştirdi. Tedavi gören hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Bu ziyaretler sırasında, Sarıcakaya Kaymakamı Sayın Tarık Orhan, Sarıcakaya Belediye Başkanı Sayın Ahmet Dönmez, Mihalgazi Kaymakamı Sayın Faruk Çiçek ve Mihalgazi Belediye Başkanı Sayın Zeynep Güneş Akgün ile bir araya gelerek ilçelerde sunulan sağlık hizmetleri üzerine kapsamlı görüşmelerde bulundu.

3 Birimli Aile Sağlığı Merkezi hizmete girecek

Ziyaretler sırasında, 07.02.2024 tarihinde yapımına başlanan Sarıcakaya Entegre Sağlık Merkezi inşaatını yerinde inceleyerek projeyle ilgili bilgi alındı. 01.05.2025 tarihinde tamamlanması planlanan merkezde, 3 Birimli Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu hizmet verecek. İnşaat sürecinin son durumu, merkezin hizmete girmesiyle birlikte bölge halkına sağlanacak sağlık hizmetlerinin niteliği ve kapsamı hakkında detaylı değerlendirmeler yapıldı. 

Yeni sağlık merkezi, tamamlanmasının ardından, Sarıcakaya ve çevresindeki vatandaşlara daha hızlı ve etkili sağlık hizmetleri sunulması planlanıyor. Eskişehir İl Sağlık Müdürü Bildirici, bu projenin bölge halkına getireceği faydaların altını çizerek, sağlık hizmetlerinde sürekli iyileşme ve gelişme hedeflerinin kararlılıkla sürdürüleceğini belirtti.

Muhabir: Fatih Arduç