SEV Başkanı Bekir Kalır güven tazeledi SEV Başkanı Bekir Kalır güven tazeledi

Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Cumhuriyetimizin kuruluşundan günümüze Eskişehir'in adı havacılık ile birlikte anılagelmiştir. Eskişehirliler Millî Mücadele döneminde uçak alarak ordumuza hediye etmiştir. Günümüzde ise havacılık sektöründe, savunma sanayinde ülkemize büyük katkılar sunmakta, Muharip Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ev sahipliği yapmaktadır.

Hava kuvvetleri kadar hava şehitleri de Eskişehirlilerin gönlünde silinmez bir yer edinmiştir. Şehit Pilot Yüzbaşı Cengiz Topel bunun en güzel örneğidir. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü için hiçbir özveriden kaçınmadan, canlarını hiçe sayarak görev yapan hava kuvvetlerimiz, birlik ve beraberliğimizin simgesi olarak sonsuza kadar milletimizin gönlünde yaşayacaklardır.

Başta ilk Türk pilotlarımızdan, Tabariye Gölü’ne düşen Fethi Bey, onu aramak isterlerken şehit olan Sadık ve Nuri Beyler, Kurtuluş Savaşı’nda görev yaparken uçağı düşen Fazıl Bey ve Kıbrıs Harekatı’nda şehit düşen Cengiz Topel olmak üzere, görevlerini başarıyla yerine getirmek, çok daha önemlisi vatanımızı savunmak için canlarını veren tüm hava şehitlerimizi, 15 Mayıs vesilesiyle bir kez daha saygıyla, minnetle ve şükranla anıyorum”

Muhabir: Fatih Arduç