Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy Dünya Nüfus Günü mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Dünya Nüfus Günü 1987’den bu yana her yıl 11 Temmuz tarihinde kutlanmaktadır. Ülkemizin gereksinimlerini karşılamaya ve daha iyi yaşam kalitesi sağlamaya dönük plan ve politikaların gerçekleştirilmesinde nüfus kayıtlarından elde edilen veriler büyük önem taşımaktadır. Dünya Nüfus Günü, dünyanın hızla artan nüfusundan kaynaklanan problemlerin gündeme gelmesi, tartışılması ve çözümü için bir fırsat olarak değerlendirilmektedir.

Milletlerin gücü ve gelişmişliği, sahip oldukları nüfusun büyüklüğü ile değil, o nüfusun niteliği ve insanlara sunulan hizmetlerle ölçülmektedir.

Devletimiz, vatandaşlarımızın tümüne daha iyi eğitim, sağlık ve sosyal hizmetlerin sunulabilmesi, gelir düzeylerinin yükseltilebilmesi ve nitelikli bir nüfusa sahip olunabilmesi için uğraş vermektedir. Ülkemizin genç nüfusu, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılındaki en büyük serveti ve güvencesidir.

Dünya nüfusunun daha sağlıklı, iyi eğitimli mutlu ve üretken bireylerle, barış içinde yaşadığı bir dünya dileğiyle Dünya Nüfus Günü’nü kutluyorum.

Üstün hizmet ve sorumluluk anlayışı içerisinde özveriyle çalışan, etkin ve kaliteli hizmet sunan değerli nüfus personelimize gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum."

Muhabir: Fatih Arduç