Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema ve Televizyon bölümü son sınıf öğrencisi Furkan Demir, yönetmenliğini yaptığı “Farazi” isimli filminin ilk gösterimini Anadolu Üniversitesi Sinema Anadolu’da gerçekleştirdi. Gösterime Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, İletişim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülend Aydın Ertekin, öğretim üyeleri ve sinema severler katılım gösterdi.

Rektör Erdal’dan Furkan Demir’e tebrik 

Film gösteriminin ardından Furkan Demir’i tebrik ederek katılımcılara hoş geldiniz diyen Rektör Erdal şunları söyledi;

“Furkan yanıma gelip projesinden bahsettiğinde kendisinin Farazi'ye karşı olan heyecanına kapıldım. Filmde çok ciddi bir emek ve fedakârlık söz konusu. Bizler öğrencilerimizin bu şekilde projeler ortaya çıkarmasından ötürü mutluluk duyuyoruz. Umarım tüm öğrencilerimiz çok daha güzel noktalara gelirler ve bizlerde bunun gururunu ve mutluluğunu yaşarız. Sevgili öğrencimiz Furkan’ı da tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum.” 

Demir: Filmimiz yakın zamanda yurtdışı film festivallerine gidecek 

Filmi hakkında katılımcıları bilgilendiren Furkan Demir ise şunları söyledi;

Eskişehir Şehir Tiyatroları Ankara’da büyük beğeni topladı Eskişehir Şehir Tiyatroları Ankara’da büyük beğeni topladı

“Tamamen gönüllülerden oluşan 70 kişilik bir ekip kurarak Türkiye ve Avrupa'da pek de denenmemiş bir projeyi 15 aylık bir süreç sonunda hayata geçirdik. Bu kapsamda filmimiz aynı anlam ve benlik arayışı içerisinde olan fakat birbirlerinden haberleri olmayan iki farklı insanın hikayesini ele alan, sıfır diyaloğun kullanıldığı, hiç düşmeyen bir temponun, radikal kararların ve yüzleşmelerin hâkim olduğu bir proje oldu. Filmimiz Farazi yakın zamanda yurtdışı film festivallerine gidecek ve Eskişehir ile Anadolu Üniversitesini temsil edecek”

Muhabir: Fatih Arduç