Meteoroloji açıkladı: Bayramın ikinci günü hava nasıl olacak? Meteoroloji açıkladı: Bayramın ikinci günü hava nasıl olacak?

Eskişehir'de toz taşınımı ile birlikte sabaha karşı yağan yağmurla karışık çamur park halindeki araçlarının üzerini kapladı. Araçlarını yıkayıp evlerinin önüne park eden vatandaşlar sabah gördükleri manzara karşısında şaşkınlık yaşadı. Araçlarını tekrar yıkayacağını söyleyen sürücüler durumdan mustarip olduklarını belirtti.

“Tertemiz yapmıştım, maalesef yağmurla karışık toz yağmış”

Aracını dün yıkadığını fakat sabah tozlu bulduğunu belirten Mehmet Taşdelen, “Dün arabamı yıkamıştım aslında. Sabah kalktığımda bu şekilde aracımı buldum, toz yağmış. Böyle görünce içime sinmedi, oruçluyuz malum bir yere de çok çıkmıyorum. Canım sıkıldı arabayı yıkayayım dedim. Sultandere Mahallesi’nde bir evim daha var onun bahçesinde yıkarım arabamı” dedi.

Aracı toz içinde kalan bir başka sürücü Hasan Baş ise şöyle konuştu;

“Yağmurlu ve çamurlu halde sabah sabah gördük aracımızı. Toz içeresinde kalmış aracım. Aslında önceki gün yıkamıştım arabamı, tertemiz yapmıştım. Maalesef yağmurla karışık toz yağmış. Biraz kalın bir toz tabakası var kaporta üzerinde. Yeni yıkatmıştım, yıkamalarda pahalı malum, yeniden yıkatmak zorunda kalacağım.”

Meteoroloji’den Eskişehir’e yeni uyarı: Toz taşınımı sürecek

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü hava raporuna göre, Eskişehir genelinin az bulutlu ve açık geçeceği, toz taşınımı ile birlikte gece ve sabah saatlerinde yer yer pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. Eskişehir merkezi ve ilçelerinde hava sıcaklığının önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam etmesi, rüzgârın güney ve batı yönlerden zamanla kuzey ve batı yönlerden hafif ve orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı