TOKİ’den Eskişehir’de ev sahibi olmak isteyenlere yeni fırsat. 

Açık artırma ile satılacak konutlarda ise yüzde 25 peşinat ve 48 ay vade imkânı sunuluyor. 

Eskişehir milletvekilinden çiftçileri rahatlatacak kanun teklifi Eskişehir milletvekilinden çiftçileri rahatlatacak kanun teklifi

1 milyon civarındaki evler için 250 bin peşinat 15 bin lira civarında aylık geri ödemeler oluyor. 

Eskişehir’de hemen teslim daireler

Eskişehir için yayımlanan duyuruya göre Odunpazarı birinci bölgede iki konut, Tepebaşı Aşağısöğütönü’nde iki konut satışa çıkacak. Şartları yerine getirenlere daireler hemen teslim edilecek. 

TOKİ mülkiyetinde bulunan 11 Ekim 2023 Çarşamba günü saat 10.30’da konutlar satışa sunulacak. 

Başvuru sırasında neler gerekecek?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve 18 yaşını doldurmuş olan gerçek kişiler ile Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun kurulmuş tüzel kişilikler başvuru yapabilecek.

Yetkili Banka Şubelerine nakit olarak; muhammen bedeli 599 bin 999 TL’ye kadar olanlar için 50 bin TL, muhammen bedeli 600 bin-1 milyon 499 bin 999 TL’ye kadar olanlar için 100 bin TL, muhammen bedeli 1 milyon 500 bin-4 milyon 999 bin 999 TL’ye kadar olanlar için 200 bin TL, muhammen bedeli 5 milyon TL ve üstünde olanlar için 400 bin TL katılım teminatı ödendiğine dair dekont,

T.C.Kimlik Kartı veya Fotoğraflı nüfus cüzdanı,

Tüzel kişiler için vergi numarası,

Vekaleten yürütülecek işlemlere ilişkin olarak;

Başvuru aşamasında; ilzama, teklif vermeye, ihaleye katılmaya, ihale bedelini ödemeye, tüm belgeleri düzenleme, imzalama, beyan ve taahhütlerde bulunma yetkisini içeren vekaletname, Sözleşme imzalama aşamasında; İdarece satışa sunulan taşınmazlarsan satın almak üzere başvuruda bulunma, Gayrimenkul satış sözleşmesi imzalama, Satın alınan taşınmazın peşinatını ödeme ve borçlanma, Taksitlerini yatırma, Taşınmazı teslim alma, Damga vergisi, KDV, banka komisyonu ve vb. masrafları yatırma, Taşınmaza ilişkin tüm belgeleri düzenleme ve imzalama, Beyan ve taahhütlerde bulunma, TOKİ’den Gayrimenkul Satış sözleşmesi imzalayarak satın aldığım taşınmazın tapusunu adıma alma işlemleri ile ilgili gerekli belgeleri imzalamaya, işlemleri yürütmeye, tapu devri ile ilgili gerekli bedelleri ödemeye, Adıma Bankalarda Bankacılık sözleşmelerini, belgeleri/sözleşmeleri imzalamaya ve her nev’i hesap açtırma yetkisini içeren vekaletname, - Başvuru bir tüzel kişilik adına yapılacak ise, Şirketin yetki belgesi ve yetkili kişinin vekalet ile imza sirküleri gerekiyor. 

Alıcıların başvuru sırasında “Açık Artırma Satış Şartnamesi”ni imzalamaları gerekiyor.

Açık artırmaya satışı yapılacak yer ve tarih

Eskişehir’deki konutlar satışı yapılacak yer The Green Park Hotel, Kızılırmak Mah. 1443. Cadde No:39 Çukurambar Çankaya Ankara ve TOKİ İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonu Halkalı İstanbul ve internet bağlantıları şeklinde açıklandı. Satış 11-12 Ekim 2023 günü saat 10.30’da yapılacak. 

Kaynak: Haber Merkezi