Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin “Bir avuç tohum, bir ömür bağımsızlıktır” sloganıyla Yerel Tohum Merkezi’nde üretilen tohum ve fideler, Türkiye’nin dört bir yanına ulaşmaya devam ediyor.

Ayşe Ünlüce: İlçelerimizin değerlerini ortaya çıkaracağız Ayşe Ünlüce: İlçelerimizin değerlerini ortaya çıkaracağız

Bu kapsamda Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce ile Edirne Belediye Başkanı Filiz Gencan Akın, yerel tohumun yaygınlaştırılması için önemli bir iş birliği daha yaptılar.

Buna göre Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yerel Tohum Merkezi’nde üretilen yaklaşık 10 bin adet domates ve biber fidesi görevliler tarafından Edirne Belediyesi yetkililerine teslim edildi.

Yerel tohumların ülkemizin geleceği için çok önemli olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, “Yerel Tohum Merkezimizde üretilen domates ve biber fidelerimizi yürüttüğümüz çalışma kapsamında Edirne Belediyesi görevlilerine teslim ettik. Yerel tohumların yaygınlaştırılması adına iş birliği dolayısıyla Edirne Belediye Başkanımız Filiz Gencan Akın’a teşekkür ediyor, tüm Edirne halkına selam ve sevgilerimi gönderiyorum.” dedi.

Muhabir: Hatice Esin Kırnalı