Farklı meslek gruplarının ve emeklilerin gönüllü olarak ESMEK çatısı altında bir araya gelerek oluşturduğu ESMEK Türk Halk Müziği Korosu, “100. Yıl Konseri” ile Eskişehirlilere müzik ziyafeti sundu. 

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı onuruna Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen konsere Eskişehirliler büyük ilgi gösterdiler.

Savunma sanayiyi yönetenler Eskişehir’de öğrencilerle buluştu Savunma sanayiyi yönetenler Eskişehir’de öğrencilerle buluştu

Türkü dolu akşamda gösterdikleri muhteşem performans ile büyük beğeni kazanan koronun şefliğini ise Ali Erdoğdu üstlendi. Solo ve koro türkülerin başarıyla seslendirildiği konserde dinleyiciler de telefonlarının ışıklarını yakarak görsel bir şova imza attılar. 

Türkülerin ritmi ile salondaki coşku zirveye çıkarken konser sonunda dinleyiciler, ESMEK Türk Halk Müziği Korosu ve Koro Şefi Ali Erdoğdu’yu uzun süre ayakta alkışladılar. 

Düzenlenen konser nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne ve ESMEK’in gönüllerden oluşan koronun üyelerine teşekkür eden dinleyiciler, “Muhteşem bir konser oldu. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına yakışan bu özel etkinlikte emeği geçenlere çok teşekkür ederiz” dediler. 

Muhabir: Beste Temel