Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Aralık 2023 tarihinde Eskişehir’de tüm spor branşlarını kapsayan ve Türkiye’de ilk kez düzenlenen amatör spor branşlarının konu edildiği “Eskişehir’de Sporun Geleceği Çalıştayı” ile önemli bir farkındalık yaratmıştı.

 İki gün süren ve Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da gerçekleştirilen Genel Kurul ile tamamlanan çalıştayda, Eskişehir’de amatör sporların sorunları ve eksiklikleri, branşların tüm bileşenleri ile ele alınması ve çözüm yollarının belirlenmesi amaçlandı. Çalıştay sonrası oluşturulan rapor ise kitapçık haline getirilerek ilgili kurumlara iletilirken dijital ortamda da tüm kamuoyuna sunuldu.

Yayımlanan raporu dijital ortamda okumak isteyenler https://sporcalistayi.eskisehir.bel.tr adresinden ulaşılabiliyor. Yetkililer, oluşturulan raporun gelecek yıllar için Eskişehir’de tüm amatör spor branşlarında yol haritası niteliği taşıdığını belirterek sürece katkı sunan ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.


 

Muhabir: Hatice Esin Kırnalı