T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleri ile Gelecek Araştırmaları Enstitüsü tarafından yürütülen Genç Gelecek Merkezi Projesi (GEGEM) kapsamında Sürdürülebilir Şehirler 2040 Atölyesi Tepebaşı Belediyesi ile yapılacak.

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan depremlerin ardından ülkemizin ihtiyaç duyduğu gelecek planlamaları süreçlerine gençlerin katılımını teşvik etmeyi amacıyla hazırlanan GEGEM Projesi, gelecek tasarımı çalışmaları yoluyla gençleri programlara dahil ederek hem onların yeni yaşamlarına güçlü dönmelerini sağlamayı hem de depremlerden etkilenen topluluklar için huzurlu ve sürdürülebilir bir gelecek yaratmayı hedefliyor. Bu amaçlar doğrultusunda farklı illerde gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetlerden biri olan Sürdürülebilir Şehirler Atölyesi Tepebaşı Belediyesi paydaşlığında Eskişehir’de gerçekleştirilecek. 

Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda ücretsiz olarak düzenlenecek atölye 2 Temmuz Salı günü saat 10.00-13.00 arasında gerçekleştirilecek. Atölyeye katılmak isteyen 18 ile 30 yaş arası gençler https://tinyurl.com/surdurulebilirsehirler linkinden kayıt formunu doldurabiliyor.  

Sürdürürebilir

Muhabir: Hatice Esin Kırnalı