Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava tahmin raporuna göre, Eskişehir'in de içinde bulunduğu bölge genelinde havanın parçalı ve az bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının 4 ila 6 derece artması beklenirken, rüzgarın kuzey ve doğu yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği öngörülüyor.

Eskişehir'de yaz aylarının vazgeçilmezi tezgahlardan kalkıyor Eskişehir'de yaz aylarının vazgeçilmezi tezgahlardan kalkıyor

Öte yandan kentteki en yüksek hava sıcaklığının 25 derece ile Sarıcakaya ve Mihalgazi ilçelerinde, en düşük hava sıcaklığının ise 13 ile 15 dereceler arasında Mihalıççık ve Han ilçelerinde olabileceği değerlendiriliyor.

Pastırma sıcağı nedir?

Pastırma sıcağı genellikle sonbahar mevsiminin sonundaki (ekim ayının sonundan kasım ayının ortasına kadar) güneşli, hava sıcaklığının mevsime göre yüksek olduğu günler için kullanılan deyim. Bazen yılda birkaç kez yaşanır, bazen de hiç görülmez. Genellikle birkaç gün ya da bir hafta kadar sürer. Gündüzler güneşli, hafif rüzgarlı ve puslu, geceler serin geçer; yağış olmamakla birlikte geceleri don görülebilir.

Kaynak: Haber Merkezi-İHA