Tepebaşı’nda iklim eğitimleri hız kesmeden devam ediyor Tepebaşı’nda iklim eğitimleri hız kesmeden devam ediyor

Eskişehir sanat dünyası bir değerli ismi daha kaybetti. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ESMEK’in bünyesindeki Türk Sanat Müziği Korosu’nun Şefi Ata Sevin 70 yaşında hayata gözlerini yumdu. Ata Sevin’in vefatı, başta öğrencileri olmak üzere sanat dünyasını yasa boğdu. Ata Sevin, sanat yaşamında gerçekleştirdiği konserler ve çalışmaları ile iz bıraktı. 

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Ata Sevin için baş sağlığı mesajı yayınladı. Büyükerşen mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Eskişehir Büyükşehir Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) Türk Sanat Müziği Koromuzun değerli şefi Ata Sevin'i kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz. ESMEK gönüllülerimiz ile onlarca konsere imza atmış Ata Sevin'i hiçbir zaman unutmayacağız. Kıymetli şefimize Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır, tüm sevenlerine baş sağlığı diliyorum”

Ata Sevin’in sevenleri ve çok sayıda öğrencileri de sosyal medya üzerinden üzücü haberi duyurarak baş sağlığı mesajı yayınladı. 

Muhabir: Fatih Arduç