Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın Eskişehirlileri açık havada spor yapmanın keyfini yaşattığı etkinlikler, hafta içi 4 gün boyunca düzenli olarak sabah saatlerinde yapılıyor.

Sabah 09.30’da başlayan spor etkinlikleri uzman spor antrenörleri tarafından gerçekleştiriliyor. Parklarda spor etkinlikleri Pazartesi ve Çarşamba günleri Kentpark, Büyük Anıtpark (Şarhöyük) ve Hayrettin Karaca Parkı’nda Salı ve Perşembe günleri ise Kardelen Spor Parkı (Vişnelik), Osmangazi Spor Sahası ve Prof. Dr. Türkan Saylan Parkı’nda düzenleniyor.

Açık havada parklarda spor yapma imkanı vermesi nedeniyle Başkan Ayşe Ünlüce’ye teşekkür eden vatandaşlar, “Parklarda spor etkinliklerini her yıl büyük bir heyecanla bekliyoruz. Çocuklarımızda bizimle geliyorlar. Hem spor yapıyor hem de sosyalleşiyoruz. Her yaştan sporsever etkinliklere katılıyor. Düzenli spor yapmanın çok büyük faydası var. Üstelik açık havada, yemyeşil parklarımızda özgürce spor yapıyor olmak ayrı bir güzellik. Bizlere bu imkânı sağlayan Başkanımız Ayşe Ünlüce’ye ve tüm emeği geçenlere çok teşekkür ederiz.” dediler.

Parklarda spor etkinlikleri Ağustos ayında tamamlanacak.

Kaynak: Spor Servisi