2023-2024 sezonunda Bahçecikspor’dan Eskişehirspor’a transfer olan Adem Ağaoğlu’nun alacaklı listesi ile ilgili açıklamaları taraftarlar arasında kafa karışıklığına yol açtı. 

Ağaoğlu “Bu zamana kadar kamuoyuna açıklanan para ödemeleri gerçeklikle örtüşmemektedir” dedi. 

Genç kaleci şu ifadeleri kullandı;

“Sezon boyunca yapılan açıklamalarda ‘Futbolcuların tüm ödemeleri yapılmıştır ve alacakları yoktur’ şeklindeydi. Kulübün menfaati doğrultusunda hiçbir yerde para konusunu açmadım. Listede ismin yok ama önemli değil. Ben de kampanyaya katılarak Eskişehirspor kulübünün büyük taraftarı hatırına 125 bin TL alacaklarımdan vazgeçiyorum. Ek olarak eklemek isterim ki birçoğu futbolcu kardeşimin alacakları içeride. Bu zamana kadar kamuoyuna açıklanan para ödemeleri gerçeklikle örtüşmemektedir” 

Eski başkan Erkan Koca’dan açıklama 

Eskişehirspor eski başkanı Erkan Koca, Adem Ağaoğlu’na açıklamaları sonrası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla cevap verdi. 

Erkan Koca “Kongrede ve basında söylediğimiz sözlerin arkasındayız. Geçtiğimiz sezon kurduğumuz kadronun peşinatları ve primlerinin 22-24 milyon TL düzeyinde olup yüzde 92-yüzde 93 bandında peşinat ve prim ödemelerinin nerdeyse ‘tamamına yakını’ gerçekleştirilmiştir. Oyunculara geçtiğimiz sezonda peşinat ve prim alacaklarından sadece toplamda 1.5 milyon ila 1.7 milyon arasında borç kalmıştır” dedi. 

Eses Detay1Eses Det2

Muhabir: Fatih Arduç