Bu sezon 3. Lig’e çıkmak için kıyasıya bir yarışın içine girecek olan Eskişehirspor’da iki kilit isim siyah kırmızılı takımdan ayrıldı. 

Gol yollarında Eskişehirspor’a büyük katkı sağlayan Sergen Şakirler ve Hayrettin Cengiz, takımdan ayrıldıklarını açıkladı. 

Sergen Şakirler veda mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Büyük ve köklü kulüpte unutulmaz bir sezon geçirdim. Siyah kırmızılı formayı giydiğim ilk andan son güne kadar bu formanın ağırlığını hissettim ve şanlı Eskişehirspor’un şampiyonluğu için ter döktüm. Elimden gelenin fazlasını yaptım fakat başaramadık. Sonu istediğimiz gibi olmasa da futbol hayatım boyunca hatırlayacağım anlar yaşadık. Buradan büyük tecrübeler ile ayrılıyorum.

Transferimde emeği olan başkanımızı ve yönetimimize, üstümde emeği olan antrenörlerime, takım için çalışan tüm kulüp personelimize ve aynı amaç için ter döktüğüm futbolcu arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Ve teşekkürlerin en büyüğü tabi ki her şeyin en iyisini hak eden büyük Eskişehirspor taraftarına. Sevildiğimi tüm şehirde hissettim. Bana verdiğiniz destekler için teşekkür ederim. Eskişehirspor formasıyla sizler için oynamak benim için onurdu. Hakkınızı helal edin, benden yana helal olsun!”

Hayrettin Cengiz de bir veda paylaşımı yaptı;

“Futbol hayatım boyunca geçirdiğim en güzel sezondu. Eskişehirspor gibi büyük bir camiada oynama fırsatı yakaladım. Keşke sezon sonunu şampiyonlukla taçlandırabilseydik ama olmadı. 

Bu zamana kadar desteğini esirgemeyen büyük Eskişehirspor taraftarına, başkandan daha çok abi gibi davranan Erkan başkanıma, tüm yönetim kuruluna ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Eskişehirspor formasını terletmek benim için büyük bir onurdu. Bir gün bu büyük takımın formasını tekrar giymek dileğiyle”

Eses Detay1-1Eses Detay2


 

Muhabir: Fatih Arduç