Evde balık, kızartma, fırın yemekleri yapmak günlerce çıkmayan bir koku bırakır. Onun dışında kullanılan tütün ürünleri ya da evcil hayvan kokuları evimizin kokusunu değiştirir. Evinizin güzel kokmasına önem veren biriyseniz de bu küçük ayrıntılar sizi sürekli oda parfümü kullanmaya iter. Daha sağlıklı ve kalıcı bir çözümse işte bu.

Kendi oda kokunuzu yapın

Kendi oda kokunuzu yapmanız için ihtiyacınız olan bir avuç kaya ya da Himalaya tuzu. Çukur küçük bir kase içerisine bir avuç tuzu koyuyorsunuz üzerine sevdiğiniz bir yumuşatıcı ya da sevdiğiniz uçucu yağı ekliyorsunuz.

Üzerini peçete ile kapatıp peçetede kürdan ucuyla delikler açıyorsunuz ve odanızın en sık uğradığınız köşesine koyuyorsunuz. Ev büyüklüğüne göre sayılarını arttırıp her odaya koyabilirsiniz. 

Beyyine Suresi Okunuşu Türkçe Anlamı Arapça Okunuşu ve Faziletleri Beyyine Suresi Okunuşu Türkçe Anlamı Arapça Okunuşu ve Faziletleri

Tüm eve yayılan en sevdiğiniz koku, sizi evinizde mutlu ve huzurlu hissetmenizi sağlayacak ve her zaman evin temiz olduğunu düşündürecek.

Kaynak: Haber Merkezi