Eskişehir Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fesih Bingöl açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “31 Mart’ta yapılacak olan seçimlerin ülkemize ve şehrimize şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum. Milli Görüş belediyeciliği ülkemizde rüştünü ispat etmiş, hizmet odaklı çalışmayla vatandaşı buluşturmuş, borç içinde yüzen belediyeleri kâr’a geçirmeyi başarmış, halka hizmet etmenin ibadet olduğunu benimseyerek çalışmalar yapmayı düstur edinmiştir. Tüm bunları elbette ki temel prensiplerini seçerken gösterdiği öneme borçludur. Biz her zaman yapılacak işlerde önceliğin işi ehline vermek olduğuna inanırız. Devletin kaynaklarını israf etmeden hatta katma değer kazandırarak vatandaşa külfet yüklemeden, aynı zamanda hizmeti ucuzlatarak sunmanın yollarını arar ve buluruz. “-Ben yaptım oldu.” zihniyetiyle değil yapılacak işleri ilgilendiren kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler, odalar ve sivil toplum kuruluşları ile istişare eder karalarımızı bu istişare neticesinde çıkacak sonuca göre eyleme dökeriz. Particilik yapmaz, bize oy versin vermesin tüm vatandaşlarımızın refahını ve hakkını her zaman üstün tutarız. Şehrin planlamasında yap-boz anlayışının karşısındayız. Adil imar politikaları ve adalet merkezli çalışarak şehrimizi rant anlayışına kurban etmeyiz. Bugünümüzden yüzyıl sonrasını planlamak ana hedeflerimizdendir. Şehrimizdeki trafik probleminin çözülmesi ve toplu taşımanın ucuzlatılması, içilebilir kalitedeki suyun şebeke suyu halinde hanelere ulaştırılması ve ucuzlatılması, içme suyu kaynaklarımızın çoğaltılması ve ucuzlatılması elzemdir. Yeni ulaşım kanalları neticesinde ulaşımın kolaylaştığı şehrimizin; ticari ve kültürel açıdan marka haline getirilmesi, tarım ve hayvancılığa hakkı olan özenin ve önemin gösterilmesi, aile kurumunu kollayıcı ve gözetici unsurların harekete geçirilmesi, kimsesizlerin, kimsesiz çocukların, yaşlılarımızın ve engellilerimizin yaşayan şehrin dinamiklerine adapte olabilmelerinin sağlanması zaruridir” 

Bunlar uygulanabilir projeler

Bingöl şöyle devam etti, “Yine bu alanlarda ortaya koyduğumuz projeler, süresi ve bütçesi düşünülmüş vaziyette uygulanabilir projeler olarak önümüzde durmaktadır.

Hayalimiz cazibe merkezine gelmiş bir Eskişehir yaşanabilir, sosyal alanları işlevsel, gençler için alternatif spor sahaları ve parkurları olan, sadece yurt içinde değil yurtdışında da cazibe merkezi haline gelmiş bir Eskişehir hayalimiz var. Bu hayalimizi gerçekleştirmek için ayağı yere basan projelerimiz var. Bu projelerimizi kısa sürede hayata geçirebilecek altyapımız var. Bu projeleri hayata geçirebilecek kaynaklarımız hazır. 

Tüm bunların yanında bizler inançlı insanlarız. Önce ahlak ve maneviyat anlayışı bizim öncelikli varlığımızdır. Bizim en önemli dinamiklerimizden biri de “İman varsa imkân da vardır.”

Biz toplu iğne bile yapılamayacağının söylendiği bir dönemde ülkemizi baştan sona fabrikalarla donatmayı başarmış bir misyonun temsilcisiyiz. Biz sadece kendi refahını değil yanındaki kardeşinin refahını kendisininkinden üstün tutan bir zihniyetin temsilcisiyiz. Görev verildiğinde bütün öz kaynaklarını seferber ederek sadece halkın refahı için gecesini gündüzüne katarak çalışmayı kendisine şiar edinmiş bir zihniyetin temsilcisiyiz. En çok da kendini kimsesiz sayanın kimsesiyiz. Fakir-fukara, garip-gureba, muhtaç durumda olan herkes kardeşlik hukuku vesilesiyle bizim bakiyemizdir. Onları sosyal hayatın içine dâhil edebileceğimiz her proje bizim için kıymetli ve önemlidir.

Bizleri merak eden geçmişimize baksın. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bizim kadar hizmet aşkıyla dolu bir başka siyasi akım görebilecek misiniz?

Yalaz: Seçime tek başımıza girdik ve kazandık Yalaz: Seçime tek başımıza girdik ve kazandık

Güçlünün değil, haklının hakkını savunan, zengine fakiri ezdirmeyen ve tüm insanlığın refahı için çalışan ekibimizle size hizmet etmeye talibiz.

Bu hislerle yeniden 31 Mart’ta yapılacak mahalli seçimlerin ülkemize ve şehrimize hayırlar getirmesini Cenâb-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Ve cân-ı gönülden şuna inanıyorum ki; Daha iyi bir yaşam senin hakkın, Başka bir Eskişehir mümkün”

Kaynak: Haber Merkezi