Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi’ne ait 17 dönümlük inşaat alanına sahip arazide, 208 işyerinin yer alacağı Akdeniz Sanayi Sitesi (Akdeniz Modern) projesinin temel atma töreni tamamlandı. Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi’ne ait arazide Ilgazlar İnşaat tarafından yapılacak olan 208 işyerinin yer alacağı Akdeniz Sanayi Sitesi (Akdeniz Modern) projesinin temel atma töreni, Antalya siyaset, sivil toplum kuruluşu ve iş dünyasından çok sayıda temsilcinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Tarihi bir başarı

Törende ilk olarak proje ihalesini alan, Ilgazlar İnşaat A.Ş. tarafından hazırlanın proje tanıtım filmi izlendi. Filmin ardından açılış konuşmasını gerçekleştiren Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Öztürk, projenin hayata geçmesinde bugüne kadar verilen mücadelelerden bahsetti, Valilik, Antalya Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanları dahil tüm emeği geçenlere teşekkür etti, proje hakkında bilgiler verdi. Kooperatife ait arsanın 45 yıldır 300’e yakın gece kondu ile işgal altında olduğunu söyleyen Öztürk, yıllarca süren mücadele ile gecekonduların alandan tahliye edilmesinin tarihi bir başarı olduğu vurguladı. Gelinen noktada 208 adet, üçer katlı modern dükkanlara sahip sanayi sitesine kavuşacaklarını belirten Öztürk, ‘Yaptığımız ihaleye en yüksek teklifi veren Ilgazlar İnşaat A.Ş. 3 yıl içerisinde projeyi tamamlayacak.

Ilgazlar’dan müjde 

Törene Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Kepez Belediye Başkan Vekili Refik Emre Alptekin, Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Siyasi Parti Antalya İl ve İlçe Başkanları, Antalya Ticaret Odası Başkanı Ali Bahar, Esnaf Odaları, Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanları, STK Başkanları, Başkan Vekilleri ve çok sayıda sanayi esnafı katıldı. Temel atma töreninde konuşan  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek konuşmasının bir bölümünde kürsüden Ilgazlar İnşaat A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Ilgaz’a, normalde 3 yılda bitirilmesi planlanan proje için bitiş tarihi sözü istedi. Şirket yetkilisi İsmail Ilgaz ise projeyi 24 ayda bitireceklerini müjdeledi. 

Antalya sanayi, iş ve ticaretinin kalbi Akdeniz Modern’de atacak

 Mevcut sanayi sitelerinin ötesinde modern bir ticaret, iş ve sanayi merkezi olarak düşünülen bu “kompleks” Antalya iş ve ticaretinin kalbinin atacağı yeni bir merkez olacak. Çevre ve iş yeri düzenlenmeleriyle modern, sürdürülebilir ve yenilikçi bir anlayışın izlerini taşıyan Akdeniz Modern, Antalya ve bölgenin ticaretinde fark yaratacak cazibe merkezi olacak. Proje, çevre düzenlemeleri, otopark imkanları, ana arterlerle olan kolay bağlantılarıyla bölgenin her noktasına ulaşılabilir bir konumda yer alıyor.

Ilgaz Detay4Ilgaz Detay2Ilgaz Detay3

Ilgaz Detay1

Muhabir: Hatice Esin Kırnalı