Isparta Türkiye’nin turizm ağının mihenk taşlarından birisidir. Hem yazın hem kışın sık sık ziyaretçi alır. Her geçen gün kendini geliştirmesiyle de kendiyle yarışır. Sizce Isparta hangi Avrupa şehrine benzetilmiştir?

Yapay zeka bu çalışmasında İzmir’i Barselona, Bursa’yı Grenoble, Burdur’u Annecy ile benzetirken, Isparta’yı da İrlanda’nın sevilen bir şehri olan Killarney ile benzetmiştir.

Nebe (Amme) Suresi Okunuşu Türkçe Anlamı Arapça Okunuşu ve Faziletleri Nebe (Amme) Suresi Okunuşu Türkçe Anlamı Arapça Okunuşu ve Faziletleri

Killarney konaklanacak otelleri, eşsiz manzaraları ile İrlanda’nın en turistik şehirlerinden birisidir. Öyle ki gezi sezonu açıldığında yerli halkı bile kendi evlerini günlük kiraya vererek turistten gelir elde ederler. Killarney şehri ile Isparta şehrinin benzetilmesi her iki şehrin de birbirinden güzel manzaralara sahip olması olabilir. Her iki şehrin de yeşil ve mavi uyumu hipnoz edicir.

İrlanda şehri Killarney ile Isparta şehrinin benzetilmesi, Isparta halkı üzerinde ne gibi etkiler bırakmıştır? Siz olsanız Isparta’yı hangi Avrupa şehrine benzetirdiniz?

Kaynak: Haber Merkezi