Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele KOM Başkanlığı koordinesinde ülke genelinde düzenlenen Kafes Operasyonu kapsamında Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Eskişehir’de eğlence mekanlarında sözde koruma ve güvenlik hizmeti sağlama adı altında vatandaşların huzurunu bozan, kurdukları organize suç örgütüyle yasadışı yöntemler kullanarak haksız kazanç elde ettiği tespit edilen 25 şüpheli, Özel Harekat destekli yaklaşık 175 personelin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda yakalanarak gözaltına alındı. Operasyonda adreslerde yapılan aramalarda işlenen suçlarda kullanılan 6 ruhsatsız tabanca, 72 fişek, iki pala tabir edilen kesici alet, altı tabanca şarjörü ve bir bıçak ele geçirildi.

Eskişehir’de azmettirici iddialarını böyle yalanladı Eskişehir’de azmettirici iddialarını böyle yalanladı

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen soruşturmada şüphelilerin kasten yaralama, tehdit, Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Kanunu'na muhalefet, mala zarar verme, hakaret, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması gibi çok sayıda suça karıştıkları tespit edildi.

Bakan Yerlikaya açıklamıştı

Aralarında Eskişehir'in de olduğu 31 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen kafes operasyonu kapsamında 15 organize suç örgütü ile bu örgütlere silah temini sağlayan 24 suç örgütü çökertilmişti. Eskişehir’de 25 gözaltının olduğu operasyonlarla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 307 şüpheli şahsın yakalandığını duyurmuştu. Bakan Yerlikaya Eskişehir’de Ahmet Yalım Organize Suç Örgütü’nün çökertildiğini sosyal medya hesabından açıklamıştı. 

Kaynak: Haber Merkezi, İHA