TÜİK’in açıkladığı aylık enflasyon verilerinin gerçeği yansıtmadığına dikkat çeken Süllü, X hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

ENAG'ın açıkladığı aylık enflasyon %4,27, yıllık enflasyon %113,08 iken, TÜİK'in verileri aylık %1,64 ve yıllık %71,60 olarak belirtiyor. TÜİK'in bu verileri gerçeği yansıtmıyor.

Halk artık gerçekleri görmek istiyor

Vatandaşın gerçek enflasyon oranını bilmesi ve çözümğnğ buna göre üretmesi gerektiği söyleyen Süllü şöyle devam etti; “Halkın cebini yakan gerçek enflasyonu gizlemek için yapılan manipülasyonlar kabul edilemez. Vatandaşımızın yaşadığı ekonomik sorunlar, artan fiyatlar ve düşen alım gücü, bu sahte verilerle örtbas edilemez. AKP hükümeti, ekonomiyi yönetemediği gibi, gerçek verileri saklayarak halkı yanıltmaya çalışıyor. Enflasyonla mücadele etmek yerine rakamları manipüle eden hükümet, halkın güvenini sarsıyor ve ülkenin ekonomik geleceğini tehlikeye atıyor. 

Şeffaflık ve gerçekçi politikalara ihtiyacımız var! Halk artık gerçekleri görmek ve buna göre çözüm üretilmesini istiyor. Yeter artık!”

Muhabir: Beste Temel