Yalaz: Bu coşku bizi iktidara götürecek Yalaz: Bu coşku bizi iktidara götürecek

Yerel seçimler öncesi yapmış olduğu açıklamada, “Bu yerel seçimlerde vatandaş iktidara sanki bir mesaj vermek istiyor” ifadelerini kullanan Çalışıcı, “Görünen köy kılavuz istemez derler. Aslında ben daha fazla bekliyordum çünkü, toplum gerçekten çok sıkışık vaziyette, vatandaşlar zor durumda. O nedenle çok anormal bir durum yok, seçimler hemen hemen tahminlerimiz gibi oldu” dedi.

Türkiye’ye bir umut oldu partimiz

Çalışıcı açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Hatta Yeniden Refah Partisi olarak da tahminlerimiz tuttu, Türkiye’de üçüncü parti olacağız deniyordu herkes tarafından ve gerçekten öyle oldu. Türkiye’ye bir umut da oldu partimiz. Gelecek de partimizin çok iyi işler yapacağına ben inanıyorum. Yeniden Refah Partisi’nin iyi bir kadrosu iyi bir yürüyüşü var. Disiplinli ve ne yapmak istediğini biliyor. Hemen hemen tahminlerimizin hepsi tuttu ama tabi Eskişehir’de daha farklı bir duruş bekliyorduk ama Eskişehir’de daha fazla kitlelere ulaşacağız. Bundan sonra Eskişehir’de de çok daha farklı sonuçlar alacağına inanıyorum” 

Mutlu bir azınlık var ülkemizde 

Mevcut iktidarın son seçimde oylarının düşüşünü değerlendiren Çalışıcı, “Vatandaş burnundan soluyordu, çok öfkeliydi, vatandaş, ‘Bana yaptıklarını ben sana göstereceğim, bunu senden çıkartacağım’ der gibi bir havası vardı iktidara. Burnundan soluyan bir hali vardı, öfkeliydi. Özellikle emeklilerin durumunu hepimiz biliyoruz. Vatandaşımızın çok büyük bir kısmı dar gelirli. Nüfusun yüzde 85’i çok zor durumda. Bir kısmı açlık sınırının altında, bir kısmı da yoksulluk sınırı altında. Mutlu bir azınlık var tabi ülkemizde, onlar mutlu, onlara bir şey demiyoruz, onların gelirleri imkanları farklı” 

CHP’nin o kitleleri tutabileceğini zannetmiyorum

31 Mart seçim sonuçlarının önümüzdeki genel seçimlere etkisine değinen Çalışıcı, “Genel seçimleri çok çok etkiler. Bu seçimlerde CHP farklı bir oy aldı ama ben o kitleleri tutabileceğini zannetmiyorum. Yeniden Refah Partisi çok tutarlı gidiyor, toplumumuz Yeniden Refah Partisi’ni keşfetmiş oldu. Siyasi ekipler önce kadrolaşır, sonra kitleleşir, sonra Devletleşir. Yeniden Refah Partisi önce kadrosunu kurdu, kadrosu bilinen bir kadro-kökleri çok eskilere dayanıyor, bu seçimlerde kitleleşti, ayağı yere bastı. İnşallah önümüzdeki seçimlerde ben inanıyorum vatandaşımızın teveccüh göstereceğine ve Devletleşecek, iktidara aday olacak” 

Oyunu artıran tek parti Yeniden Refah Partisi 

Çalışıcı son olarak, “Bu seçimde bütün partilerin oyları düştü, Eskişehir de dahil bütün partilerin oyları düştü, oyunu artıran tek parti Yeniden Refah Parti. 
Yeniden Refah Partisi çalışıyor, eksiklerine noksanlarına bakıyor, bundan sonra hazine yardımı da alacak. İmkanları çok kıttı Yeniden Refah Partisi’nin, çok kıt imkanlarla çalıştık bizler. Emekli paralarımızla çalıştık, bizim imkanlarımız yoktu. Birçok teklif oldu ama biz kimseden yardım kabul etmeyiz. Onurumuzla haysiyetimizle mücadele ederiz. İnşallah önümüzdeki seçimlerde partimizin, vatandaşımızın mesajını değerlendireceğine ben inanıyorum” 

Muhabir: Hatice Esin Kırnalı